Odosobniony przypadek, przyszły krótkowzrokowiec?

napisał/a: Adoniss 2015-09-14 21:42
Witam,

dzisiaj udałem się pierwszy raz do okulisty celem rutynowej kontroli. Nigdy nie miałem żadnych problemów ze wzrokiem, natomiast badanie wykazało "krótkowzroczność" taką która wraz dopiero z wiekiem ujawni się (na tę chwilę jest wszystko w porządku) Pan okulista argumentował to w ten sposób że jestem krótkowidzem a moja siatkówka cały czas wykonuje tytaniczną pracę starając się adoptować do różnych warunków i dzięki temu że jest jeszcze elastyczna (młody wiek 31) cały czas dobrze widzę, natomiast z wiekiem prawdopodobnie to się zmieni. Według Pana okulisty jestem odosobnionym przypadkiem ponieważ w jego dotychczasowej karierze zawodowej (6lat) okazałem się dopiero drugim takim przypadkiem. Zlecił mi kolejne badanie, tym razem płatne w klinice gdzie mają specjalistyczny sprzęt do diagnozy. Reasumując, zawsze widziałem, widzę dobrze co potwierdziły badania ale mimo to jestem "przyszłym krótkowzrokowcem" Czy to w ogóle możliwe?
napisał/a: Krzysztof11 2015-10-13 15:27
Ja bym udała się w tym celu do jeszcze innego specjalisty. Kiedyś byłam w podobnej sytuacji. Jeden z lekarzy powiedział mi, że mam ogromną wadę wzroku i w przyszłości mogę stać się niewidoma! Koleżanka poradziła mi jednak, że diagnozę należy sprawdzić u innego fachowca. W tym wypadku pomógł okulista Gliwice. ;) Nie wiem czy mieszkasz w okolicy, ale warto umówić się na wizytę i sprawdzić co i jak. http://optyk-gliwice.pl/okulistyka