odma oplucna

napisał/a: nowyrok 2012-01-27 12:14
czy ktos zwas mial odme oplucna i poradzil sobie w domu bez lekarz?
napisał/a: ratownik_0395 2012-01-29 11:24
Witam !
Odma opłucnowa jest stanem, któy wymaga interwencji lekarskiej poprzez wprowadzenie drenażu do jamy opłucnej.
W jaki sposób jest pan/pani pewny/a, że to odma ? Pozdrawiam !
napisał/a: nowyrok 2012-01-30 09:19
wotam. nigdy dotad nie wiedzialam co to jest. zawsze czulam przy bolu napelnienie klatki piersioewj czulam sie napeczniala jakby mialo mi pluca rozsadzic. zawsze myslalam ze to plyn jakis tak mi sie kojarzylo bol jest okropny nigdy nie mialalm drenazu bol mija po kilku kilkunastu godz . czy powietrze w zwiazku z tym samo sie wchlania? prosze o odpowiedz i dziekuje. pozdrawiam.
p.s. zawsze myslalam , ze topluca bola ale one nie moga bolec. zawsze bol jest po prawej str . boli oddychanie . zhcarakteryzowalam swoje objawy i znalazlam w iner wiadomosci na ten temat , i dowiedzialam sie , ze to odma. mam pytanie czy pluco poprzez prawidlowe oddychanie rozpreza sie samo? i jak samemu mozna ulzyc sobie przy bolu czy oddychanie przepona pomaga ujs c powietrzu nagromadzonemu w oplucnej?jestem pewna , ze to odma . czytala , ze jesli mala ilosc powietrza dostaje sie , wowczas samo sie wchlane , byc moze u mnie jest mala ilosc za kazdym razem jednak to powoduje straszliwy bol.
napisał/a: ratownik_0395 2012-01-30 11:57
witam ponownie ;)
jeśli odma powstała samoistnie, jest mała może ulec wchłonięciu poprzez odpowiednie ćwiczenia.
Czy objawy pojawiły się po dużym wysiłku, urazie ?
Mimo wszystko radzę udać się do lekarza i wykonać rtg klatki piersiowej, aby w zależności od rodzaju odmy uzyskać pomoc. Pozdrawiam ;)
napisał/a: nowyrok 2012-01-30 12:50
po przebywaniu w zimnym lub dusznym i goracym powietrzu bez wysilku
napisał/a: nowyrok 2012-01-30 16:21
prosze powiedziec jakie cwiczenia nalezy wykpnac w trakcie bolu?