Odkurzacz dla alergika.(kurz, roztocza, pyłki)

napisał/a: Patrycja27 2008-04-21 12:26
Hej, skoro jesteście alergikami, to na pewno wiecie, jak sobie radzić z kurzem i tym podobnymi w mieszkaniu.. Zblza sie wiosna, zaraz zaczna latać pyłki, topole, jestem przerażona... Planuję zakup (wreszcie sie trochę dorobiłam) dobrego odkurzacza, przystosowanego dla alergików tylko zupełnie sie nie orintuje, jaki, gdzie, za ile,a nie chce kupowac badziewia.. Moze macie sprawdzone odkurzacze, albo chociaz powiedżcie na co zwacac uwage.. Bardzo prosze o pomoc :)
napisał/a: Ler 2008-04-21 15:35
a jakies ograniczenia cenowe ? Cena waha sie od ok 450 zl w zwyz :] osobiscie uzywam Samsung SC6531 ( nie wiem czy mozna pisac nazwy bo ktos moze pomyslec , ze to reklama ;) Zalezy jeszcze jak czesto sprzatasz mieszkanie i jakie jest ono duze bo np u mnie trzeba myc wszystkie "zmywalne" czesci po 2-3 odkurzaniach. poza mala wada - odpada tylnia klapka wylotowa jak sie odkurzacz nagrzeje ale mozna ja przytwierdzic np. tasma klejaca i po klopocie - odkurzacz sprawuje sie bardzo dobrze i w koncu moge sprzatac mieszkanie bez wielkiego kataru, zalzawionych oczu i kataru :P

jesli ktos moze sie podzielic swoimi doswiadczeniami w sprawie filtrow na okno antypylkowych chetnie wyslucham :P skorzystam z okazji zeby nie pisac kolejnego postu ). czy trzeba taki filtr zakladac na kazde oko w mieszkaniu czy wystarczy np tylko w sypialni ?
napisał/a: susa 2008-04-21 18:58
Ja polecam odkurzacz marki Thomas Twin TT - idealny dla kogoś z alergią, bo nie tylko odkurza i pierze, ale przez to, że ma rewelacyjny filrt, to usuwa praktycznie 100% kurzu.
napisał/a: Patrycja27 2008-04-23 11:42
Ler bez ograniczeń cenowych.. po prostu już nie daje rady.. lubie dywany a nie mogę ich mieć :( Tylko liczy się, by likwidował jak najwiekszą ilość kurzu jaką sie da... Mieszkanie mam średnie.. nie ogromne, ale dwa pokoje z niewielką kuchnią... i jeszcze taką antresolę - tam jest cieżko, więc ważne, żeby byl lekki, bo po schodkach targać go to byłby problem... Twoj samsung ma dodatkowe funkcje? Juz od dawna go msz (jesli można spytać)?

Rajka, Thomas?? Pierwszt raz słyszę o takiej firmie, mogłabyś przybliżyć trochę, co to za odkurzacz, skąd firma, jak sie sprawuje i w ogóle? ale gdzie mogłabym się czegoś więcej dowiedzieć?/

Ler, co to są filtry antypyłkowe na okna?? Jejku, jak ja nic nie wiem!
napisał/a: millo1 2008-04-23 14:58
Patrycja27, robert thomas to niemiecka firma, produkuje maszyny i urządzenia bardzo wysokiej jakości. jak masz możliwość, to ich odkurzacz byłby super opcją dla Ciebie. sama go nie posiadam (jeszcze), ale z tego, co wiem, to ma certyfikat Brytyjskiego Tow. Alergologicznego i w ogóle wiele nagród zdobył.
napisał/a: manja 2008-04-23 17:20
No ja się właśnie zasadzam na ten odkurzacz, bo juz od wielu osób słyszałam, że jest rzeczywiście świetny. Ja alergii nie mam, za to mój mąż to za nas dwoje wyrabia normę, więc ten odkurzacz to będzie dla niego wybawienie.
napisał/a: Patrycja27 2008-04-25 16:43
Możecie mi w takim razie powiedzieć, gdzie mogłabym zobaczyć i w razie zdecydowania się kupić tą rewelacje..? ;)
napisał/a: susa 2008-04-25 17:25
Odsyłam na stronkę www.robert-thomas.com.p - tam znajdziesz wszystkie informacje o odkurzaczu.
napisał/a: Ler 2008-04-28 12:52
ja nie narzekam na swoj odkurzacz i spokojnie mozna go wniesc po schodach bo jest bardzo lekki (mam go juz z rok). Z drugiej strony nie mam az tak duzej alergii na kurz za to, czuje roznice pomiedzy Samsungiem a wczesniejszym odkurzaczem, ktory nie mial tych wszystkich filtrow antyalergicznych. Byc moze w Twoim przypadku lepszy sie okaze ten drozszy odkurzacz, ktory proponowala osoba przede mna :] Zreszta te niecale 500 zl to nie jest maly wydatek i jesli okaze sie dla Ciebie "za slaby" to potem nie bedziesz miala co zrobic z tym Samsungiem i kasa pojdzie w bloto.

moze warto jeszcze rozpatrzyc inne rozwiazanie ? jesli mieszkasz z kims, to popros ta osobe o odkurzanie i w tym czasie wyjdz np. na jakis spacer czy po zakupy i popros ta osobe aby potem dokladnie wywietrzyla CALE mieszkanie ... .

No wlasnie te siatki antypylkowe ... widzialam w jakiesj gazetce chyba z Lidla takie siatki i nie wiem czy sa skuteczne i czy trzeba je do kazdego otwieranego okna montowac :] takie ciepelko a mi juz katar z nosa leci a chciala bym w koncu kiedys spac przy otwartym oknie jak jest 20*C w nocy :/
napisał/a: Patrycja27 2008-04-28 16:54
Ler, skąd ja to znam... w domu przy zamknętych oknach jest zimno, bo mury nienagrzane a jak otwieram okno i balkon, to moment i juz sie zaczyna... I tak w lecie staram sie zmieniać zaslony na rolety same.. jak mam więcej czasu, to książki trzepie i wycieram... mąż oczywiście stara się mnie wyręczać, ale dużo pracuje i ma malo czasu niestety :( Pewnie się zdecyduję na tego Thomasa tutaj wspomnianego... wolę kupić raz a porządne a powiedzieli mi na infolini, ze zbiera dokładnie 99,999% kurzu :) Mam akurat dobry moment i możliwość zakupu takiego odkurzacza, to mogę raz zaszaleć... w końcu to dla zdrowia...

Próbowalam znalexć coś o tych siatkach w interecie i nic nie ma... W Lidlu jest dużo róznych dziwnych rzeczy, więc może. A może to są takie włókniny przeciwalergiczne, które sie po rpostu przyczepia?? Bedę może w piątek w Lidlu, to spojrze.
napisał/a: susa 2008-04-28 18:30
Ja nie mam przekonania do takich siatek (zwłaszcza jeśli miały by być z lidla). Uważam, że inwestycja w TwinTT była jak najbardziej trafiona.
Patrycja27 i to rzeczywiście jest inwestycha w zdrówko ;)
napisał/a: Ler 2008-04-30 09:42
nie wiem czy jeszcze sa te siatki antypylkowe w ofercie :] Podejrzewam, ze jesli maja "dzialac" to trzeba by bylo je zamontowac na KAZDE otwierane okno wlacznie z balkonowymi drzwiami ... Niestety dla mnie wystarczy, ze na drugim koncu mieszkania jest okno uchylone a juz sie zasmarcze wiec jesli byla bym pewna, ze to nie kasa wyrzucona w bloto to pewnie bym sie zdecydowala, bo cena za taka 1 nakladke byla bardzo niska (ok. 12-15 zl).

pewnie jak kiedys uzbieram kase na ten super odkurzacz to sie zastanowie :P