odklejanie / zniekształcanie się rogówki

napisał/a: haniak997 2011-07-11 20:40
witam,

mam pytanie czy zewnetrzna część oka (rogówka ? spojówka?) może się odklająć / znieszktałcać / naciągać?
wczoraj, zaraz po sciągnięciu soczewek oko zaczęło mnie strasznie piec i swędzieć więc nie było sposobu aby uniknąć pocierania. Do tego całe oko spuchło i gałka oczna zaczerwieniła się. Nie moglam otworzyć tego oka bo cały czas miałam wrażenie ze coś "siedzi" pod powieką. Spanikowana zaczęłam płakać i wtedy zauważyłam dziwną, przezroczystą, pomarszczoną błonke (przypominającą soczewkę). Jeszcze kilka razy upewniałam się czy soczewkę wyjąłam w całości. Na noc zrobiłam okład z rumianku. Rano wstałam bez bólu, opuchlizna zeszła, moglam nawet założyć soczewki, jednak pod koniec dnia mam wrazenie ze widzę gorzej. Boję sie, żeby sytuacja się nie powtórzyła... Czy to może być coś poważnego, czy sa powody do obaw, czy ta przezroczysta błonka to mogła być własnie rogówka/spojówka? i dlaczego tak sie "przemieszczała po oku"?

dziekuje z góry za wszystkie odpowiedzi
haniak997
napisał/a: LSCD 2011-12-22 22:22
Po pierwsze należy nie używać soczewek kontaktowych i zamienić je na okulary. Jeśli oko nadal jest zaczerwienione trzeba zgłosić się do okulisty - być może rozwinął się stan zapalny lub doszło do uszkodzenia powierzchni rogówki.
napisał/a: LSCD 2011-12-22 22:24
nie zauważyłam daty postu;)
napisał/a: haniak997 2012-01-08 16:10
LSD, dzięki za odpowiedź mimo wszystko. U okulisty byłam zaraz następnego dnia, wyglądał na zdziwionego jak opowiadałam co się wydarzyło choć przyznam było to niecodzienne zdarzenie, nic mi nie doradził, nic nie wytłumaczył, po zbadaniu stwierdził ze wszystko ok. Na szczęście od tamtego czasu nie powtórzyło się to. Pozdrawiam
napisał/a: LSCD 2012-01-11 20:35
Pozdrawiam serdecznie :)