Oddział integracyjny dla dzieci z autyzmem Warszawa

napisał/a: irykasop 2015-08-10 10:25
Czy orientujecie się gdzie w Warszawie są dobre oddziały integracyjne dla dzieci z autyzmem?
Czytałam ostatnio trochę na ten temat, ale ciężko mi znaleźć takie placówki.
Może ktoś z własnego doświadczenia coś podpowie?
napisał/a: commedJan 2015-08-12 09:36
ja też chętnie dowiem się więcej na temat takich przedszkoli integracyjnych dla dzieci z autyzmem... albo może wiecie gdzie można więcej poczytać na ten temat??
PaulaKa
napisał/a: PaulaKa 2015-08-13 12:07
Nie wiem czy piszecie o tym samym, ponieważ przedszkole integracyjne, a oddział integracyjny to troszkę co innego ;)

Mój syn chodzi właśnie do takiego oddziału (nie przedszkola!). Jeśli ktoś chciałby namiary to chętnie podam na priv.
napisał/a: commedJan 2015-08-13 19:45
hmm, a w takim razie czym się różni taki oddział od przedszkola, bo nie bardzo rozumiem...
możesz tutaj trochę więcej napisać? ja czytam wątek na telefonie i nie mogę na nim odbierać wiadomości prywatnych...
PaulaKa
napisał/a: PaulaKa 2015-08-14 09:56
Przede wszystkim w takim oddziale integracyjnym są mniejsze grupy niż w przedszkolu ;)

Do tego terapia dla dzieci z autyzmem jest intensywna, bo u nas na grupę jest jeden psycholog i jeden pedagog. Syn ma bezpłatne zajęcia z logopedii, integracji sensorycznej i jeszcze dogoterapię.

Taki oddział jest przede wszystkim dla dzieci wysoko funkcjonujących, które dzięki wcześniejszej terapii dużo już osiągnęły i które przede wszystkim nadają się do takiej integracji. Chociaż i tak uważam, że najlepiej to iść i zobaczyć jak jest w takim miejscu.

Mnie właściwie głównie przekonało to jak pierwszy raz poszliśmy do tego przedszkola Promitis i porozmawiałem sobie z kadrą ;) to mi najwięcej dało.
napisał/a: irykasop 2015-08-16 20:17
Aaa czyli chodzicie do Promitis? Bo o tym miejscu już czytałam w necie opinie i rodzice raczej pozytywnie się wypowiadają.
A znacie jeszcze inne placówki które prowadzą takie oddziały terapeutyczne? Bo od razu mogłabym odwiedzić kilka miejsc.
PaulaKa
napisał/a: PaulaKa 2015-08-17 15:30
Tzn reszta to głównie chyba właśnie przedszkola integracyjne.
Chociaż nie wiem tak na 100%, bo właściwie jak my znaleźlismy ten nasz to potem już nie szukałem.