Odczytanie zdjęcia

napisał/a: przemo862 2014-02-10 09:43
Witam, mam podejrzenie zapalenia zatok, dzisiaj robilem przeswietlenie, jednak opis będę mieć dopiero za kilka dni, dlatego proszę o pomoc w odczytaniu tego zdjęcia:)
Dziękuje

http://i59.tinypic.com/27x2s5y.png
napisał/a: radek07 2014-02-10 10:32
W zatoce szczękowej widać chyba polipa, niezbyt prosta przegroda nosowa i stan zapalny w jamie nosowej. Jak długo trwa twój problem; jeśli trwa za długo i problem jest dokuczliwy najlepiej będzie zrobić tomografie komputerową; rtg jest nie precyzyjne; można na nim nie dostrzec wiele rzeczy. Jakie masz objawy?
napisał/a: przemo862 2014-02-10 11:37
Problem trwa już dość długo, kiedyś miałem przepisane antybiotyki i lekarz stwierdził, że to zapalenie zatok, po okołu miesiąc problem powrócił i trwa już ponad 2-3 tygodnie. Co do objawów to okropny ból głowy w okolicach czoła i oczu, codziennie koło godzin popołudniowych czyli zaczyna się zawsze koło godziny 12-14 i trwa do wieczora, do tego zatkany nos (wieczne smarki), podczas bólu pogorszenie widzenia, i ogólnie kiepskie samopoczucie. Laryngolog przepisał mi teraz nasivin i claritine active, bo stwierdził, że to raczej nie zapalenie zatok tylko coś z zatkanym połączeniem między nosem a zatokami(coś takiego). Powiedział też, że jeżeli na zdjęciu nic nie będzie widać to znaczy, że powinienem wtedy iść do neurologa.
napisał/a: radek07 2014-02-10 11:52
przemo862 napisal(a):do tego zatkany nos (wieczne smarki)
czy podczas smarkania ilość wydzieliny jest taka sama jak przed całym problemem czy jest mniejsza?
przemo862 napisal(a):Powiedział też, że jeżeli na zdjęciu nic nie będzie widać to znaczy, że powinienem wtedy iść do neurologa.
z doświadczenia wiem, że najlepiej jest wykonać tomografie komputerową zanim pójdzie się gdzieś dalej; rtg pod względem badania zatok i jamy nosowej jest bez sensu, wiele rzeczy może tam być nie zauważone. Może to wyglądać tak, że w rzeczywistości masz problem z zatokami, którego nie widać na rtg a kierują Cię do neurologa, co jest nie potrzebne.
napisał/a: przemo862 2014-02-10 12:36
Pewnie chodzi o to żeby skierowanie na tomograf wystawił neurolog, a nie laryngolog.:) Co do smarkania jest tego niedużo ale za to smarkam często a wydzielina jest rzadka bardziej wodnista niż zwykłe "smarki", do tego dochodzi jeszcze takie uczucie jakby mi "cos" po gardle spływało.