Odczyt wyników VNG

napisał/a: rene8787 2014-07-19 22:04
Witam serdecznie

Bardzo proszę o interpretację wyniku VNG oraz audiogramu - link do strony ze zdjęciami wyników: http://ifotos.pl/galeria/nnhra

Od września 2013 miałam częste zawroty głowy - średnio 2-4 razy w ciągu godziny - Stan taki trwał około 3 miesięcy. Zawroty były kilkusekundowe o charakterze pływania. Po wizycie u laryngologa nie stwierdzono żadnego zapalenia- przepisano Polvertic bez zlecania dalszych badań.

W maju tego roku objawy wróciły i aktualnie od 2,5 miesiąca mam:
- bardzo silne bóle głowy (ból umiejscowiony w różnych częściach głowy)który uniemożliwia normalne funkcjonowanie
- nieustanny ból lewej strony gardła
- permanentne zatykanie się uszu (po przełknięciu śliny odtykają się i po ok 10 sekundach są zatknięte) bardziej zatkane lewe ucho
- ból uszu - jakby pulsowanie (1-3 razy w ciągu dnia)
- zawroty głowy które pojawiają się kilkanaście razy w ciągu dnia (zawroty trwają dosłownie 3 sekundy) Obraz pozostaje bez zmian (nie ucieka)
- bardzo duże ogólne osłabienie organizmu - brak chęci na wykonywanie codziennych czynności
- uczucie osłabienia można porównać do wysokiej gorączki oraz silnego przeziębienia.
- czasami słyszę cichy pisk w uszach (jak po słuchaniu głośnej muzyki)
- zawrotów głowy nic nie poprzedza.
Bywają dni bez żadnych zawrotów oraz bólów głowy. Uczucie osłabienia jak przy przeziębieniu, ból gardła oraz zatkane uszy są nieustające.

Badania które wykonałam:

1) TK głowy z podaniem SC - Prawidłowy obraz TK kory i struktur podkorowych. Zmian ogniskowych oraz patologicznych ognisk wzmocnień po podaniu sc nie stwierdza się. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony

2) Badanie hormonu tarczycy : TSH (ICD-9:L69) 1,0415

3) Badanie ultrasonograficzne Doppler tętnic szyjnych i kręgowych
KIM gr. 0,6 mm
Obustronnie tętnice szyjne wspólne, zewnętrzne i wewnętrzne drożne o przepływach prawidłowych i dogłowowych, bez hemodynamicznie istotnych przewężeń. Obustronnie tętnice kręgowe drożne o przepływach prawidłowych, dogłowowych

4) Echo serca - w normie
5) Zdjęcie pantomograficzne - zęby bez ubytków
6) Rezonans magnetyczny - dobry
7) Morfologia - dobra
8) Rezonans odcinka szyjnego - dobry
9) VNG i Audiogram http://ifotos.pl/galeria/nnhra

Aktualnie biorę Betaserc 2 x dziennie 24 mg - nie widzę poprawy po tabletkach.

Proszę o interpretację wyników oraz objawów. Szczególnie proszę o odczyt VNG, ponieważ lekarz w ogóle nic nie powiedział na ten temat.
napisał/a: rene8787 2014-07-25 18:41
Jeśli któryś z czytelników ma podobne objawy - może naprowadzi mnie, jakie badania jeszcze mogę zrobić aby w końcu dojść co mi jest. Nie da się normalnie funkcjonować z tymi objawami.