odczyt cytologi i białe upławy

napisał/a: Maribella2014 2014-09-16 16:57
Witam :)

Mam prośbę o odczytanie wyniku cytologii tzn, zanim ją zrobiłam miałam infekcje grzybiczną +swędzenie pochwy, brałam gynalgin przez 7 dni i smarowałam clotrimazolum

Miałam owulacje 3 dni temu i dziś zauważyłam białe jak mleko wydzielinę wyglądała jak galareta dosłownie, żadnych grudek jak miałam przed cytologią

wynik cytologiczny:
Nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego. Stwierdzono zmiany związane z zapaleniem. Czynnik infekcyjny - niespecyficzna infekcja bakteryjna

Nic mnie nie swędzi, nie piecze, do owulacji wszystko było perfekt - jutro wyjeżdżam za granice nie bedzie mnie tydzien w kraju -co mogę sobie kupić bez recepty aby to zwalczyć?

Pozdrawiam
napisał/a: pchelka18 2014-09-18 11:22
szkoda ze nie zdazylas pojsc do ginekologa, treaz moszesz kupic sobie jakis dobry probiotyk ginekologiczny, najlepiej dopochwowy, bo te dzialaja szybciej, a u ciebie juz jest infekcja, wiec trzeba dzialac na prawde szybko! kup sobie np. lactovaginal i dodatkowo do smarowania zewnetrznego clotrimazum, takie polaczenie powinno zwalczyc infekcje, po powrocie udaj sie na konsultacje do lekarza czy juz po wszystkim czy trzeba bedzie dalej leczyc
napisał/a: karolajn911 2014-09-23 22:50
kup tantum rosa i ta masc clortimazolum.
napisał/a: rozmaryn8 2014-10-01 10:41
Tantum Rosa i jakis probiotyk, ja używam Lacibios Femina.
napisał/a: magga1 2014-10-02 09:50
Myślę, że taka kuracja, jaką przepisał Ci ginekolog pomogła i nic poza probiotykiem nie jest potrzebne. Z tym, że mój lekarz polecał mi doustny probiotyk. Wynik cytologii masz prawidłowy, po infekcji stwierdzono jedynie stan po-zapalny, co jest normalne. A jeśli upławy i swędzenie minęło, to nie traktowałabym tej wydzieliny jako nieprawidłowej.