Odcinek lędźwiowy

napisał/a: sawo 2011-06-19 10:34
Witam!!! Czy przyczyną skrzywienie odcinka lędźwiowego mogła być nieostrożność w czasie ostatnich upałów. Tzn. po wysiłku fizycznym zdarzało mi się usiąść na zimnym betonie czy też blasze. Czy przez to mogło dojść do zapalenia rwy kulszowej . Czy kręgosłup sie wyprostuje gdy minie zapalenie? Dodam że całe życie aktywnie uprawiam sporty. mam 21 lat.
napisał/a: motti 2011-06-19 11:18
Kręgosłup nie krzywi się od siadania na zimnym, najczęściej tak naprawdę nie wiadomo dlaczego się krzywi, a proces ten jest długotrwały. Najpewniej skoliozę miałeś już wcześniej i wyleczenie rwy kulszowej tego nie zmieni.
napisał/a: sawo 2011-06-19 11:25
w takim razie w jaki sposób mogę się najszybciej pozbyć owej rwy ?? meczy mnie juz 4 tydzien
napisał/a: sawo 2011-06-19 11:27
czy w tym miejscu bedzie sie utrzymywal notorycznie stan zapalny ? czy bedzie on widoczny na badaniach okresowych do strazy pozarnej ??
napisał/a: sawo 2011-06-19 11:29
a przede wszystkim czy mogę nadal grać w piłkę na " pełnych obrotach" ( treningi, mecze i wszystko inne co z tym jest związane.) Po rozgrzewce zapominam o bólu, nie czuje go wcale
napisał/a: motti 2011-06-19 11:32
sawo napisal(a):w takim razie w jaki sposób mogę się najszybciej pozbyć owej rwy ?? meczy mnie juz 4 tydzien


"Rwa kulszowa" to nie jest konkretna choroba, tylko zespół objawów, który może mieć wiele różnych przyczyn. Trudno więc odpowiedzieć na pytanie, kiedy minie i jak to najlepiej leczyć. Najlepiej porozmawiać z lekarzem prowadzącym.
napisał/a: sawo 2011-06-19 11:37
a co z piłką jeśli po rozgrzewce nie czuje bólu ?? czy to że nie przyrywam treningów spowoduje wydłużenie leczenia
?? cyz jest szansa na wyprostowanie tego odcinka po przez jakieś rehabilitacje ??
napisał/a: motti 2011-06-19 11:44
sawo napisal(a):a co z piłką jeśli po rozgrzewce nie czuje bólu ?? czy to że nie przyrywam treningów spowoduje wydłużenie leczenia
?? cyz jest szansa na wyprostowanie tego odcinka po przez jakieś rehabilitacje ??


Co do piłki - trudno powiedzieć, patrz mój poprzedni post. Bieganie za piłką generalnie nie wydaje się najlepszym pomysłem, jeśli masz aktualnie problemy z kręgosłupem lędźwiowym. Chociaż w pewnych przypadkach może być bardziej szkodliwe, w innych mniej.
Skoliozę ciężko wyprostować ćwiczeniami, ale można zapobiec jej pogłębianiu się. Jeśli byłeś już ze swoimi plecami u lekarza (a zakładam, że byłeś) to niegłupim pomysłem jest odwiedzenie jakiegoś fizjoterapeuty, nauczenia się paru ćwiczeń i robienie ich.
napisał/a: sawo 2011-06-19 11:49
to nawet gdy wylecze rwe kulszową to z krzywym odcinkiem lędźwiowym nie powinienem grać w piłkę ??
napisał/a: motti 2011-06-19 11:51
Nie. Myślę, że nie powinieneś grać, dopóki odczuwasz dolegliwości.
napisał/a: sawo 2011-06-19 11:52
nigdy nie czułem żadnych dolegliwości, dopiero teraz gdy dopadłą mnie ta rwa zauważyłem że mam krzywy odcinek lędźwiowy.
napisał/a: agata198711 2011-06-19 18:44
Skolioza tak na prawdę nieraz bierze się "z niczego". Czynnikami, które jej sprzyjają to nadmierny siedząco-leżący tryb życia, za duże obciążanie kręgosłupa etc.
Wstrzęmięźliwość od sportu w wypadku dolegliwości w odc. lędźwiowym jak najbardziej wskazana tzn. granie w piłkę.
I niestety jeśli chodzi o badania do Straży Pożarnej to muszę Cię zmartwić bo tam wszystko dokładnie prześwietlą dlatego lepiej jakbyś zdawał gdy już te dolegliwości zostaną wyleczone. Miałeś robione RTG? Jak tak może je nam pokażesz będzie łatwiej coś powiedzieć ;)