Odchudzanie wspomagane suplementami diety-odpowiada ekspert

djfafa
napisał/a: djfafa 2014-04-09 11:21
Drodzy forowicze!!!

W dniach 10.04-10.05.2014 r. na Wasze pytania z zakresu odchudzania wspomaganego suplementami diety, będzie odpowiadał nasz ekspert Pani magister farmacji Marlena Dróżdż (nick na forum: zdrovit).

Zachęcamy do zadawania pytań!
napisał/a: Wanda33 2014-04-10 12:44
Czy sa jakies suplementy dety, które naprawde działają?
ja próbowałam różnych herbatek, tabletek i tylko na chwile chudłam. Niestety efekt jojo :(
napisał/a: Gaja86 2014-04-10 13:07
Pod jakim kątem powinnam dobierać suplement diety, który ma mi pomóc schudnąć? Jak wybrać najlepszy?
A może wszystkie są takie same i różni je tylko producent i opakowanie?
napisał/a: Zdrovit 2014-04-11 12:10
Odchudzanie jest sprawą bardzo osobniczą. Trudno jest na odległość wyrokować
co komu jest potrzebne. Niewątpliwie rację mają Ci, którzy twierdzą, że bez
ruchu nie ma odchudzania. Poniżej jeszcze kilka faktów, bez których również
odchudzanie nie powiedzie się.

Najważniejsze jest aby:
1. jeść 5 posiłków w ciągu dnia - wówczas mamy zachowany niemal stały poziom
glukozy. Stały poziom glukozy jest bardzo ważny gdyż spadki poziomu glukozy
prowadzą do chęci podjadania a szczególnie chętnie wówczas sięgamy po
słodycze.
2. pić dużo płynów - im więcej pijemy płynów tym mniejszą mamy ochotę na
jedzenie i wówczas możemy mniej zjeść.
3. ilość pokarmu zjedzona jednorazowo powinna przysłowiowo mieścić się w
garści. Oznacza to, że powinno się jeść często i mało.
4. znajdujący się w suplementach diety, stosowanych jako wspomaganie
odchudzania, chrom to minerał, który stabilizuje nam dodatkowo poziom
glukozy w organizmie.
5. substancjami naturalnymi dobrze przebadanymi są m.in. algi Ascophyllum
nodosum. Substancje w nich zawarte hamują wchłanianie tłuszczu. Kolejne to
oczywiście błonnik. Błonnik należy spożywać w dawce 10-20 g dziennie.
Błonnik odpowiedzialny jest za prawidłowe trawienie, uczucie sytości
(błonnik nierozpuszczalny) oraz za prawidłowy pasaż jelitowy, czyli
prawidłowe wypróżnianie (błonnik rozpuszczalny).
6 stosowanie produktów usuwających wodę z organizmu tylko pozornie spowoduje
utratę wagi. Oczywiście zobaczymy szybkie efekty ale jeszcze szybciej
odzyskamy wagę.

mgr. farmacji Marlena Dróżdż
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-04-14 07:55
Pani Magister, a co sądzi Pani o skuteczności synefryny? Mam taki spalacz z nią w składzie, a słyszałem, że ona działa tylko na receptory beta 3 których człowiek nie posiada prawie w ogóle.
napisał/a: Kaja55 2014-04-14 15:38
a co sądzicie o CaloriControl ? jak to działa? można schudnąć ? zamierzam kupić i chcę poznac jakąś opinie
napisał/a: aGaLitt 2014-04-15 10:57
Czy picie zielonej herbaty wpływa pozytywnie na proces chudnięcia? Jakie napoje powinnam pić, by moje zapotrzebowanie zostało zaspokojone, a proces chudnięcia nie był zakłócany przez kalorie ze spożywanych płynów?
napisał/a: Zdrovit 2014-04-15 13:38
Kaja55 napisal(a):a co sądzicie o CaloriControl ? jak to działa? można schudnąć ? zamierzam kupić i chcę poznac jakąś opinie


Wg informacji zebranych od pacjentów, daje się uzyskać postęp w zrzucaniu kilogramów stosując suplement diety CaloriControl. Zawarte w tabelkach CaloriControl składniki zmniejszają wchłanianie tłuszczów, wspomagają metabolizm, a błonniki działają oczyszczająco oraz zmniejszają łaknienie co powinno przekładać się na pozytywne wyniki w procesie odchudzania.
Zażywane 3 razy dziennie przed posiłkiem i popijane szklanką wody powinny skutecznie wesprzeć ten proces.
Dodatkowo producent, dla wszystkich użytkowników urządzeń mobilnych przygotował nowoczesną i rozbudowaną aplikację, która tłumaczy jak przyjąć poprawną taktykę odchudzania, daje skuteczne porady oraz sugeruje posiłki i ćwiczenia. Dla zapominalskich ma wbudowaną funkcję przypomnienia o tabletce oraz pozwala monitorować postępy w odchudzaniu, a także zaplanować zestawy ćwiczeń oraz zestawy posiłków na każdy dzień, a także dodatkowe praktyczne porady.

mgr. farmacji Marlena Dróżdż
napisał/a: Zdrovit 2014-04-15 14:02
aGaLitt napisal(a):Czy picie zielonej herbaty wpływa pozytywnie na proces chudnięcia? Jakie napoje powinnam pić, by moje zapotrzebowanie zostało zaspokojone, a proces chudnięcia nie był zakłócany przez kalorie ze spożywanych płynów?

Zielona herbata jest zdrowa dla naszego organizmu, obniża poziom cukru i trójglicerydów we krwi. Ogólnie mówiąc, zalety te sprzyjają zmniejszeniu się tkanki tłuszczowej i chudnięciu.
Jeśli chodzi o płyny w procesie odchudzania zawsze najlepsza dla naszego organizmu jest woda oraz soki ze świeżych owoców, które wpływaja na nasz organizm oczyszczająco, dostarczają witamin, składników mineralnych, antyoksydantów oraz wody organicznej pochodzącej z komórek i tkanek roślinnych.
Niektórzy ludzie często zapominają o przyjmowaniu płynów, a to bardzo duży błąd w procesie odchudzania.
Zażywanie CaloriControl zachęca do spożywania większej ilości wody i nie pozwala o tym zapomnieć. Przyjmowane 3 razy dziennie kapsułki należy popić szklanką wody.
Dodatkowo dla zapomnalskich specjalna aplikacja mobilna CaloriControl także monitoruje ilość jej spożycia i motywujące do spożycie 2 litrów wody dziennie.

mgr. farmacji Marlena Dróżdż
napisał/a: Zdrovit 2014-04-15 14:04
djfafa napisal(a):Pani Magister, a co sądzi Pani o skuteczności synefryny? Mam taki spalacz z nią w składzie, a słyszałem, że ona działa tylko na receptory beta 3 których człowiek nie posiada prawie w ogóle.


Synephryna to alkaloid pochodzący z gorzkiej pomarańczy. Uważa się, że działanie synefryny w dawce 10-53 mg/dobę opiera się na zwiększeniu tempa metabolizmu tłuszczów i pozostałych składników pożywienia. Ostatnio przeprowadzone badania nie do końca potwierdziły jej skuteczność. Po 6 – 12 tygodni stosowania nie osiągnięto rezultatów jakich się spodziewano. Naukowcy twierdzą, że niezbędne są dodatkowe badania w celu potwierdzenia działania tej substancji.

mgr.farmacji Marlena Dróżdz
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-04-15 17:30
Dziękuje bardzo za odpowiedź.
Pani magister, na naszym forum mamy mnóstwo pytań o zieloną kawę, zarówno tą do picia jak i w kapsułkach. Niestety badania nad jej skutecznością są dość wątpliwe (sponsorowane przez producenta suplementu), może Pani jako expert coś więcej powiedzieć na jej temat? Warto polecać?
napisał/a: Ewlina1989r 2014-04-15 19:49
Co sądzi pani o takich produktach jak 2be slim oraz therm line. Czy są według pani skuteczne