odbudowa zęba

napisał/a: agataw199 2014-04-24 14:59
Witam

Jakiś czas temu przy jedzeniu odpadła mi górna jedynka ktora była wczesniej robiona.
Udałam sie do dentysty ktory stwierdził ze trzeba odbudowac zeba oraz rozebrac druja jedynke i takze odbudowac pozniewaz rózniez grozi jej pękniecie. Po leczeniu kanałowym oraz odbudowie jedynki nadal czuje ból oraz przy zebie w dziąsle zrobił sie dół.
Czy to normalne ze ząb jeszcze boli?? czy został zle zrobiony?

Dodatkowo stomatolog powiedział ze musze wyprostować zęby ponieważ przy gryzieniu dolne zeby naciskaja na górne jedynki co powoduje szybsze psucie sie zebów. Czy jest to mozliwe? boje sie ze stomatolog chce mnie naciagnąc.

Udałam sie do Ortodonty - żony stomatologa ktory zrobił mi odbudowe zebą.
Powiedziała ze trzeba załozyc aparat ponieważ zeby sie ocieraja o siebie co powoduje ich osłabienie i skłonnośc do "psucia sie "
oraz krzywy zgryz powoduje w moim przypadku bardzo czesty bół kregosupa w odcinku lędzwiowym.
Prosze o pomoc gdyz nie wiem czy zakładac aparat czy to jest tylko naciąganie..

z góry dziekuje
napisał/a: ~Anonymous 2014-04-24 18:55
Ząb leczony kanałowo nie boli. Faktycznie jeśli mamy krzywy zgryz czy też nakładające się na siebie zęby nie mamy 100%-owej możliwości ich dokładnego czyszczenia i dlatego szybciej mogą się psuć.
Nie wiem jak wygląda ten "dół" ale być może że gdzieś jest stan zapalny i stąd te bóle.
Jeśli masz obawy skonsultuj to z innym stomatologiem. Ja przynajmniej bym tak zrobiła.