Odbudowa flory bakteryjnej po długiej antybiotykoterapi?

napisał/a: FILLIPO 2011-10-20 01:36
Witam
Córeczka(2,5lat) od sierpnia choruje.W sierpniu przeszła infekcję podobną do krztuścca (tak stwierdziła doktor)dostała rulid,we wrześniu córeczka zachorowała,miała ropny katar dostała sumamed,pomógł na jeden dzień,katar powrócił po kontrolo okazało się,że ma wysiękowe zapalenie uszu i dostała bactrim,pomógł na 2dni,teraz ma anginę i ostre,ropne zapalenie uszu oraz zatok dostaję augumentin es..dużo tego,dziecko co zje zaraz się wypróżnia,ma luzne stolce,jak odbudować florę bakteryjną dziecka???Dodam,że dostaje alveo 5ml ,imunoglukan 5ml,2razy dziennie dicoflor oraz 1raz 1ml nestatyny....jak je pomóc???Mój syn(5,5lat) choruje na to samo co ona i te same leki dostaje tylko u niego wystąpiły obfite krwawienia z nosa,byliśmy u laryngologa migdały ma w normie,azotanem srebra zamknięto mu naczynia krwionośne miało pomóc,a jest gorzej....co to może być?
napisał/a: remic 2011-11-05 08:44
Ja bym zwrocil uwage jednak czy 3-ci migdal nie jest przerosniety.Wskazywaloby na to wysiekowe zapalenie ucha.Proponowalbym tez zrobic wymaz z nosa(mozna zrobic u laryngologa).Rady te opieram na wlasnym doswiadczeniu jako rodzic.
Przy antybiotykoterapii ja dawalem 2 x dziennie np. lactoral(trzeba zrobic odstep np. godzinny przed antybioykiem) i po zakonczeniu leczenia antybiotykiem tez dawac przez jakis czas.