odbijanie się pokarów i delikatne mglenie po Euthyrox N

napisał/a: qwertypol33 2013-10-22 11:26
Od kiedy zacząłem brać Euthyrox N (10ty dzień) straśnie mi się odbija i delikatnie mgli na żąłądku. Proszę o poradę.
napisał/a: Cristina_ 2013-10-22 20:40
Może być to spowodowane dużą ilością leku którą być może trzeba zmniejszyć lub odstawić na kilka dni, zalecam konsultacje z lekarzem pierwszego kontaktu, mam nadzieje że pomogłam.

Pozdrawiam
napisał/a: qwertypol33 2013-10-22 20:49
Euthyrox N zażywam na razie 37,5. w 15stym dniu mam zwiększyć na 75. Zażywam ok. 30min. przed śniadaniem, popijam wodą mineralną ok. 1/2 szklanki.
napisał/a: aaggaa3 2013-10-23 16:02
warto spróbować zamienić euthyrox na letrox, któy nie zawiera laktozy

możliwe, że to pomoże :)
napisał/a: qwertypol33 2013-10-24 17:20
Tez obstawiam nietolerowanie laktozy (ale myślę ze wtórną (nabytą) – mająca charakter przejściowy bądź utrwalony, w zależności od rodzaju i czasu działania czynnika uszkadzającego błonę śluzową jelita cienkiego; charakter przejściowy występuje najczęściej w wyniku stosowania leków niszczących błonę śluzową jelita...

U mnie dolegliwości; ...dodatkowo nudności na żołądku skurcze mimowolne brzucha i odbijanie się. 13ty dzień Euthyrox N 37,5 od 15stego dnia Euthyrox N 75...

Zamierzam tez chyba przejść na Letrox, tylko nie wiem czy tak można zmieniać zaleczenia lekarza prowadzącego endokrynolog?
Wizyta kontrolna dopiero za 3 m-ce. Czy lekarz rodzinny, pierwszego kontaktu może zastosować taką zmianę?
napisał/a: qwertypol33 2013-10-24 18:22
Zażywam też Atram 6,25, który tez zawiera laktoze.
Przy samym Atram-ie nic się nie działo, dopiero po w prowadzeniu Euthyrox-u 10tego dnia zauważyłem dolegliwości. Czy to oznacza iż za dużo laktozy wprowadzane jest do mego organizmu?
napisał/a: aaggaa3 2013-10-26 09:34
napisal(a):Zamierzam tez chyba przejść na Letrox, tylko nie wiem czy tak można zmieniać zaleczenia lekarza prowadzącego endokrynolog?
Wizyta kontrolna dopiero za 3 m-ce. Czy lekarz rodzinny, pierwszego kontaktu może zastosować taką zmianę?


lekarz POZ wypisze Ci receptę bez problemu, wspomnij, że masz chyba nietolerancję laktozy i źle się czujesz po leku a wizyta za 3 miesiące ;)

wiesz co czytam od czasu do czasu różne fora i sporo osób skarży się na euthyrox, zamieniają na letrox i jest poprawa

teoretycznie to niezbyt możliwe bo główny składnik jest taki sam, ale różnią się substancje pomocnicze

eutthyrox subst. pomocnicze:

skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, żelatyna, laktoza jednowodna, stearynian magnezu

letrox:

dwuwodny wodorofosforan wapnia, celuloza mikrokrystaliczna, glikogan sodu typ A, dextryna, długołańcuchowe glicerydy

ja np. kiedy jadę gdzieś dalej lub mam załatwić coś ważnego nie zażywam rano tabletki, jeśli zażyję jestem zbyt zakręcona ;)
napisał/a: qwertypol33 2013-10-30 19:53
O wielkie dzięki, nie wiedziałem iż aż tak mocno euthyrox, a letrox różnią się substancją pomocniczą.
Na jakim leku jesteś zakręcona? Eutorox N?
Ja myślę ze jest tak; Zdrowy narząd produkuje równomiernie hormony, natomiast my zażywamy z rana dawkę uderzającą. Tez jestem nie do życia z rana, puszcza mnie po 12-stej.