Odbijanie się i burczenie w brzuchu

napisał/a: annnna2 2013-07-22 20:05
Witam.Zmagam się z tym problemem już jakiś czas, a pani gastrolog nie potrafi mi pomóc *(
Mianowicie gromadzi mi się na wysokości klatki piersiowej powietrze,które sama muszę odbić-nie jest to typowe beknięcie. Męczy mnie to niezależnie od posiłku, cały czas. Średnio co 15 minut muszę sobie odbić co jest wiadomo krępujące. W dodatku męczą mnie wzdęcia, a mój brzuch wydaje dziwne odgłosy, gdy nie jestem głodna. Kiedy przełykam ślinę czuję jak przełykam również powietrze, zawsze kiedy ją przełkę w brzuchu mi zaburcza. Nie mam bólów brzucha ani zgagi. Test na pasożyty i helikobakter też nic nie wykazał. Jestem na zbilansowanej diecie, nie piję gazowanego.Co mi może być?Dodam,że problem pojawił się po jakieś pół roku bycia na diecie.
esflores
napisał/a: esflores 2013-07-24 19:05
Nie piszesz jaka dieta, pewnie to jej rezultat. Trzeba się przebadać, tymczasem popróbuj domowych sposobów na wzdęcia;
- pomagamy wątrobie; cynarex z karczocha, sylimarol z ostropestu plamistego, raphacholin z rzodkwi, działają żółciopędnie i jednocześnie przeciw fermentacyjnie,
- spożywamy mniej a częściej, uwaga na potrawy prowokujące wiatry; cebula, fasola, kapusta, uwaga na mleko i nabiał (brak tolerancji laktozy)- przeżuwamy dokładnie i nie popijamy w trakcie jedzenia,
- wykluczamy napoje gazowane, słodziki, i fruktozę (niestety owoce i przetwory należy ograniczyć),
- do jedzenia dodajemy nieco więcej przypraw; majeranek, koper, imbir, tymianek,
- herbaty po jedzeniu; imbirowa, mięta pieprzowa, koper włoski, kminek zwyczajny, biedrzeniec anyżu, seler zwyczajny, rumianek, kardamon
- dbamy o mikroflorę jelit, pijąc jogurty, uzupełniając pre, pro biotyki, Colon C,
- spacery, sporty, pływanie, trochę ruchu,
- luźne ubrania, nie uciskać się w pasie,
- zrezygnuj z piwa, musujących win,
- w czasie jedzenia nie mów, nie jedz bardzo gorących potraw,
- rzuć palenie,