od ponad dwuch lat mam w 90% oddawania kalu biegunke

napisał/a: Krzysztof.Ł 2007-12-31 00:23
od dłuugiego czasu mam wieczna biegunke stolec podobny jest do galaretki , zelu lub sluzu zazwyczaj nasila sie jak zjem cos tłustego smarzonego ale to nie jest rególa biegunke mam w zasadzie po wszystkim co zjem potrafie is na dobe 6-7 razy do wc w wyniku czego z podcierania zauwazyłem krew na papierze ale mysle ze to objaw z podcierania a nie z wewnatrz odbytu jest tez ból szczypanie powodowany chyba z tej wydzieliny która jak wspominalem jest sluzowo galaretowata pomieszana z kałem prosze o pomoc cy to moga byc wrzody czy cos z jelitem grubym ps.boli brzucha niemam pozdrawaim krzysztof.Ł
napisał/a: Teodor M 2007-12-31 09:41
Krzysztofie myślę, że to jest poważna sprawa, tym bardziej, że trwa już tak długo. Bez dobrego specjalisty gastroenterologa się nie obejdzie. Są konieczne specjalistyczne badania, które pozwolą m.in. ustalić skąd ta krew pochodzi i w ogóle postawić diagnozę jaka to jest choroba. W najlepszym razie może się okazać, że to są hemoroidy, ale raczej wątpię, bo one nie powodują ciągłej biegunki. Raczej wygląda to na jakieś zapalenie w jelicie grubym np. WZJG (colitis ulcerosa). Ja nie jestem lekarzem, ale już wiele lat choruję na jedno z przewlekłych zapaleń jelit. W necie znajdziesz dużo informacji na ten temat np. tu: http://nzj.iimcb.gov.pl

Pozdrawiam