OD 2 LAT nikt nie wie co mi jest ślinianki

napisał/a: Dagon 2009-10-15 14:34
Witam serdecznie

Na imie mam Damian 21lat ponad rok temu w marcu podczas oglądania filmu spuchł mi język oraz gradło miałem problemy z połykaniem śliny o jedzeniu czy piciu nie wspomne problem nawet był z oddychaniem. Szybka reakcja dojazd na pogotowie zastrzyk w pupe i po sprawie ale tak sie tylko wydawało. Zaczeły sie problemy mianowicie małe nawet drobne problemy z połykaniem czy piciem jedynie wyczuwałem je jak o nich myslałem i tak sobie żyłem nagle powtórka z rozrywki w wakacje sytuacja identyczna jak w marcu znowu samochod i szpital zastrzyk i po sprawie. Po drugim ataku udałem sie do lekarza rodzinnego opisałem objawy
Ból gardła, opuchnięte gardło, problem z jedzeniem piciem, nawet z oddychaniem, uczucie czegoś zalegającego w gardle,
diagnoza antybiotyk lek odkrztuśny i do domu nie dało rezultatów

udałem sie do allergologa testy to samo co zawsze uczulenie na to samo od małego z wiekiem sie zmniejsza
diagnoza zyrtec i inne leki na allergie

rezultat nic nie pomogło problem nadal

nagle ustapiło do tego stopnia ze raz na ruski rok odczuwałem lekki dyskomfort podczas jedzenia czy picia

w tym roku powtórka z rozrywki miesiąc temu wieczorem atak brak śliny w ustach całkowity uczucie ściśniętego gardła jak by ktoś dusił utrudnione przełykanie płynów problem z odychaniem ból pod językiem nie chodzi mi o wnetrze jamy ustnej lecz na zewnatrz na tak zwanym podgardlu
(z tego co wiem znajdują się tam mięśnie rzuchwy na nich ślinianki a później język moim zdaniem może to ślinianki bo wkońcu brak śliny)

pogotowie zastrzyk i pomogło

teraz ogólnie fajnie żyje w miare normalnie zarejestrowany jestem do laryngologa i alergologa zobacze co dalej

ale nikt nie wie co mi jest i czemu sie tak dzieje

na chwile obecną boli mnie w miejscu gdzie opisałem pod gardle może to ślinianki uczucie czegoś zalegającego w gardle tylko w momencie przełykania i czasem suchość w ustach czasem język spuchnie i ślinianki chyba one i problem z połykaniem następuje ale staram sie nie wpadać w panike opanowywuje sie i po jakimś czasie przechodzi

co mi może być???

nie ukrywam że prawie dwa lata sie z tym mecze a lekarze zawsze rozkładaja ręce i nie wiem co Ci jest
kupa leków i sajonara.
czasem nie dawałem sobie rady i tak sie męczyłem ze sam sie chciałem wykończyć juz nie wiem co robić

PROSZE O POMOC
napisał/a: Peter 2009-10-15 14:44
Objawy są typowe dla silnej reakcji alergicznej. Na co, mogą być trudności z uzyskaniem na to odpowiedzi.
Możliwa także taka silna reakcja na infekcję, ale to już musiałby być szczególny przypadek, chociaż w medycynie są opisywane takie sytuacje.
Także należy brać pod uwagę reakcje naczynioruchowe (stres, alergia, silny bodziec np. zimna woda itp.)
napisał/a: Dagon 2009-10-15 14:55
właśnie tak mi mówiono że to może być allergia ale w taki razie czemu nie pomaga na to zyrtec telfast clemastinum encorton xyzal brałem już chyba wszystkie możliwe leki na allergie nawet inchalatory typu BEROTEC N100 ani Ventolin mi nie pomagaja pozatym jaka jest przyczyna tej allergi proszek ten sam co zawsze płyn do płukania też miejsce zamieszkania to samo od urodzenia a te objawy dzieją sie nagle to w sklepie to na dworze to w pracy a czasem i poł roku nie mam ataku tylko dyskomfort w przełykaniu bo odczuwam coś zalegającego ale flegma to nie jest i ten problem mam podczas przełykania śliny bo jak jem czy pije to nic zero objaw

a czy nie może być to winna ślinianek albo węzłów chłonnych chociaż węzły wykluczam nie to miejsce bólu
może to te ślinianki albo coś co jeszcze jest tam w ich okolicach

sam nie wiem

Co mi Pan by proponował jakie badania zrobić do jakich lekarzy sie udać narazie mam umówione wizyty u laryngologa i alergologa ale to dopiero 4 listopad
napisał/a: Dagon 2009-10-15 15:03
pozatym jeśli była by to allegria to sama z sibie by nie ustepowała właśnie teraz pisząc ten tekst spuchła mi dolna część pod językiem te ślinianki czy coś tam i za chwile przeszło dosłownie to trwało 2 minuty więc wątpie żeby to była alergia
a może to kamienie w śliniankach albo gózki bo objawy podobne
napisał/a: Peter 2009-10-15 15:23
Reakcje alergiczne są poprzedzone m. in. wysokim stężeniem histaminy we krwi. A ta powstaje w organiźmie wskutek stresu, bodźców zewnętrznych typu zimno, alergenów i wielu innych czynników. Leki, które Ci przepisano są za słabe. Jedynie podanie leków przeciwwstrząsowych rozwiązuje sprawę (wspomniany zastrzyk).Myślę, że to już daje Ci odpowiedź na zadane pytania.
Co do ślinianek, to nie ma problemu w zrobieniu im usg.
napisał/a: Dagon 2009-10-15 16:05
Jedynie podanie leków przeciwwstrząsowych rozwiązuje sprawę (wspomniany zastrzyk)

ale jak uzyskać te leki przeciwwstrząsowe i co to wogule sa za leki bo pierwszy raz o nich słysze u kogo moge je dostać ( kto mi je przepisze) i czy dostane je w aptece czy na zamówienie czy to tylko zastrzyki ???

co teraz zrobic i gdzie sie udać do badania alergologicznego mam daleko bo dopiero 4 listopad co teraz brać żeby było mi lepiej
napisał/a: Dagon 2009-10-15 19:53
czy o ten chodzi???

Leki przeciwwstrząsowe (wstrząs kardiogenny):
• dopamina
• dobutamina
• noradrenalina
• nitrogliceryna
• dekstran niskocząsteczkowy
• kortykosteroidy
− hydrokortyzon
− prednizolon
− metyloprednizolon
• leki przeciwhistaminowe antagoniści receptora H1 i H2
− działają przeciwhistaminowo, przeciwwysiękowo, przeciwświądowo.
• antazolina
• klemastyna
• ranitydyna
• aminofilina
1. adrenalina
2. tlen 3 l/min
3. beta2 - mimetyki krótkodziałające w razie skurczu oskrzeli
4. wlew 0,9% NaCl lub HES-u

tylko tyle znalazłem
napisał/a: Dagon 2009-10-15 20:29
z tego co wyczytałem to leki antyhistaminowe to jakieś tabletki na reakcje alergiczne takie jak alergiczny nieżyt nosa i spojówek i katar sienny
leki różne ale to to samo co zyrtec czy clemastinum czy coś nic nie warte

a przeciwwstrząsowe znalazłem jeden a mianowicie

Fastjekt- przeciw działa odczynom uczulenia i reakcjom alergicznym na jad owadów i skorupiaków oraz na silne napady astmy

ale ja nie mam astmy bo badania płuc mam bardzo dobre więc

Prosił bym tylko o opisanie mi rodzaju leków czy to antyhistaminowe czy jakie oraz wymienić pare przykładowych bym mógł lekarzowi podsunąć taką myśl może to coś da bo te co mi przepisują to wogule nie działają
napisał/a: Peter 2009-10-16 11:06
Sporo tego znalazłeś :)
Faktycznie, dla osób mogących mieć wstrząs anafilaktyczny (nie wiem, czy lekarz kwalifikował twój przypadek w tych kategoriach) jest fastjekt.
Można na razie przepisać Hydroxyzinum i Xyzal i zobaczyć, czy efekty będą słabiej wyrażone. Tylko takie połączenie będzie powodowało senność.
Tylko te leki muszą być odstawione na blisko 3 tyg przed testami.
napisał/a: Dagon 2009-10-16 11:39
miałem przepisane te oba leki Hydroxyzinum i Xyzal problem w tym ze ten pierwszy miałem brać trzy razy na dobe (hydroxyzinum 10mg) i masakra cały czas chciało mi się spać byłem strasznie słaby więc porażka a xyzal troche pomagał ale nie bardzo więc co dalej robić??? testy za niedługo a samopoczucie straszne może clemastinum bo on jest lekiem hamującym działanie histaminy co zapobiega rozszerzaniu i zwiekszaniu przepuszczalności naczyń oraz skurczom mięśni gładkich raczyń.

Czy ma Pan jakąś inną teorie co może mi pomuc w terminie przed testami żeby jakoś normalnie funkcjonować i ogólnie po testach co mógł bym brać żeby pozbyć sie istniejącego problemu
napisał/a: Peter 2009-10-16 12:35
Proponuję poczekać do testów. Leki spowodują, że wyniki będą niemiarodajne.
Ja mogę zaproponować hydrokortyzon - szybko działający steryd do przyjmowania doraźnie w trakcie pojawienia się takich objawów. Odstawienie go na 3,4 dni przed testami będzie wystarczające.
napisał/a: Dagon 2009-10-16 14:14
Dziękuje bardzo za pomoc

i w sumie już ostatnie pytanie gdyż 4 listopada udaje sie na testy i teraz pytanie znając życie zrobione zostaną mi podstawowe na kurz sierść i pyłki to co zawsze a na co Pan by proponował jeszcze zrobić testy na srebro jakieś materiały czy na co???