Oczodół, zatoki, nerwoból ?

napisał/a: ratownik_0395 2012-11-01 16:20
Witam :)
Od lipca tego roku mam bóle nad okiem po prawej stronie. Czuje to od skroni, ból przechodzi wzdłuż brwi i konczy się w okolicy nosa. Czasem ból kieruje się w tył głowy. W skali od 1 do 10 oznaczam go na 5 czasem 6.
Poszedłem z tym najpierw do lekarza rodzinnego ten skierował mnie do okulisty. Okulista zrobił mi pole widzenia, dno oka i jakies swoje testy i wszystko jest ok. Nie stwierdził też ciała obcego. Dostałem skierowanie do laryngologa i neurologa. Jako że do laryngologa mam wizytę dopiero 11 grudnia więc poszedłem najpierw do neurologa. Na począku lekarz myślał, że to nerwoból nerwu V. Dostałem Olfen 50 i stosowałem go 2 razy dziennie i do tego Witamina B. Jednak ból nie minął i poszedłem do neurologa ponownie. Dostałem skierowanie na badanie TK głowy z uwzględnieniem oczodołu. Oto wynik badania TK:
Półkule mózgowe, móżdżek i pozostałe struktury tylnego dołu czaszki bez zmian ogniskowych i obszarów patologicznego wzmocnienia. Układ komorowy symetryczny, nie poszerzony, ustawiony pośrodkowo. Przymózgowe przestrzenie płynowe w normie. Bez cech krwawienia wewnątrzczaszkowego. Kości czaszki bez zmian. Uwidocznione struktury oczodołów bez zmian w badaniu TK, aczkolwiek dokładna ocena wskazana w badaniu MRI. Badanie TK było robione 10 sierpnia 2012 r.
Poszedłem z wynikiem do neurologa ale ten nie wiedział co to jest więc dostałem skierowanie na MRI głowy. Oto wynik:
Nie uwidoczniono zmian ogniskowych w mózgu, móżdżku i pniu mózgu. Stożki oczodołowe bez zmian. Nie uwidoczniono pogrubienia pasm mięści okoruchowych. Pasma wzrokowe bez ogniskowych pogrubień. Bez cech świeżego niedokrwienia mózgowia. Układ komorowy w ustawieniu pośrodkowym, nieco asymetryczny z węższą komorą boczną po stronie prawej (warian odmiany rozwojowej). Przestrzenie płynowe przymózgowe w normie. Przysadka mózgowa niepowiększona. Okolica nadsiodłowa bez zmian ogniskowych. Nie uwidoczniono zmian w kątach mostowo-móżdżkowych.
Poszedłem do neurologa z tym MRI ale rozłożył bezradnie ręce. Skierował mnie do szpitala na o. neurologii. W szpitalu nie zrobili mi żadnych badań tylko krew i mocz któe wyszły dobrze i dno oka, oto wynik: T.n. II różowe o gr. wyraźnych. Tętno żylne (+). Tętnice nieco zwężone, żyły sredniego kalibru. Siatkowka bez zmian.

Byłem u neurologa z tym to stwierdził ze tak musi byc. To jest strasznie uciazliwe. Prosze o jakąś porade. Z góry dziekuje.