Oby do lutego

napisał/a: Kasik99 2006-12-03 12:35
Nazywam się Kaśka i mam 22 lata. Od jakiegoś czasu miewałam bóle w klatce piersiowej głównie przy wysiłku. Tydzień temu oprócz bólu zdrętwiały mi ręce, a zaraz potem nogi. Przez moment straciłam kontrole nad własnym ciałem. Naszczęście po odpoczynku przeszło mi. Bardzo się przestraszyłam...
Na wszelki wypadek zrobiłam sobie ekg i zgłosiłam się do swojego lekarza. A on skierował mnie do kardiologa. Mam termin na 16 lutego...
Z każdym dniem czuje się coraz gorzej, nawet pościelenie łóżka lub zawiązanie butów sprawia mi wiele wysiłku. Miesiąc temu rzuciłam nawet pracę, bo nie miałam sił (chodze do dwóch szkół). Ale myślałam, że to kwestia przemęczenia...
Bywają dni,że czuję się w miarę dobrze, ale ostanio jetem jakoś dziwnie roztrzęsiona...
Serce czasem tak dziwnie bije...
Piszę, bo się trochę boję, zwłaszcza wtedy, gdy "ledwo zipie"... nie wiem co się ze mną dzieje, a nie będę przecież z osłabieniem leciec na pogotowie.
Narazie jakoś się trzymam:)
napisał/a: aduniaa1 2006-12-03 13:19
hej mam na imie Ania mam 22lata wiem o czym piszesz bo mam podobne broblemy możesz sobie poczytac na temat na forum pt.badanie tee bo to jestem właśnie ja
ja ide do szpitala już w ta srode bo u mnie są juz zdiagnozowane zmiany na sercu tylko jeszcze nie wiedzą co to jest jak wróce to sie do ciebie odezwe.wiem jedno nie lekceważ sobie tego ja pierwsze skierowanie miała rok temu wtedy praca była dla mnie ważniejsza a objawy sie na siliły i tylko sie pogorszyło.pozdrawiam życze zdrowia
napisał/a: Kasik99 2007-02-16 10:17
Właśnie wróciłam od kardiologa...
Lekarz powiedział,ze serce osłuchowo jest w normie, ekg też, cholesterol niczym sobie ( i całe szczęście ), ale mam tachykardię...
Dostałam skierowanie na echo, próba wysiłkowa została odłożona na później - z powodu ręki
Odezwę się jak będę miała wyniki... a na razie się nie martwię...

[ Dodano: 2007-02-19, 11:27 ]
Echo:
Wielkośc jam serca, grubośc ścian lewej komory, kurczliwośc ogólna i odcinkowa prawidłowa. Płatki zastawek niepogrubiale. Przedni mitralny wydłużony, niestabilny, ale bez wyraźnego prolapsu do lewego przedsionka. Ślad fali zwrotnej do lewego przedsionka.

Czy ktos mi moze powiedziec, co te wyniki tak na prawdę oznaczają??

[ Dodano: 2007-04-10, 12:47 ]
Właśnie wróciłam od kardiologa- miałam próbe wysiłkową, która została przerwana w trzeciej minucie z powodu zbyt wysokiego tętna - 162\min...
Próba niediagnostyczna heh Lekarka przepisała mi jakieś tabletki na obniżenie tętna Spytała się takze czy nie chce jakieś leki na uspokojenie - powiedziałam, że nie!!- P. doktor już na początku stwierdziła, że jestem nerwusem (początkowe tętno 111) Mam nadzieje, że nie jest to nerwica serca PRZECIEŻ JESTEM SPOKOJNYM CZŁOWIEKIEM I TRUDNO MNIE WYPROWADZIC Z RÓWNOWAGI heh
Mam się do niej zgłosic za dwa miesiące...
Oby moje dolegliwości ustapiły... pożyjemy- zobaczymy
napisał/a: barbara1968 2008-01-05 17:21
hej ja tez miałam chyba w pazdzierniku ,,próbe wysiłkową ,,tetno doszlo do 165,,ale lekarz nie przerwał badania ,,i dojechałam do konca moje cisnienie najwysze 212/98.
Badanie przeprowadzono i wyniku mam ze nie wystąpiły istotne zmiany !!!
Zaciekawilo mnie bo ,,znowu mam zrobić ta próbe ,ciekawa jestem czy mialaś badanie na rowerku czy na bieżni ,,,,chyba na bieżni jest cieżej i troche sie obawiam czy dam rade na bieżni ,,,,pozdrawiam ,,