Obuwzroczność parę pytań

napisał/a: byko 2012-05-30 15:00
Witam, miałem robione testy na obuwzroczność i ma kilka pytań, jako iz od dzieciństwa mam zeza, znaczy oko potrafię już naciągać i normalni ludzie nie dostrzegają mojego problemu ale doświadczony okulista już tak. dobra do rzeczy.
chodzi o badanie, a mianowicie z tymi okularami 3d, zielono czerwonymi, okulista wyświetla te rysunki na tablicy.ja je widzę tak

obraz nr 1 okręgi z kropkami w środku (jakby kwadraty)
ja je widzę tak:
okiem lewym widzę dwa okręgi, w nich dwie kropki zielone
okiem prawym widzę dwie kropki ale już bez zielonych okręgów, kropki czerwone
na pytanie co widzę odpowiedziałem że dwa okręgi a w nich kropki, okulista pyta ile kropek razem, więc powiedziałem że cztery

obraz 2 kwadrat i "+"
lewym widzę kwadrat, prawym plus
na pytanie co widzę mówię że kwadrat i plus, okulista pyta, plus w środku kwa. czy na zewnątrz, powiedziałem że w środku no ale widziałem na zewnątrz :/

reszta taka dziwna była że ciężko opisać trochę.
później miałem testy na rysunkach 3d...motyl widziałem tylko jednego...było jeszcze coś to też tylko jedno widziałem i tym testem rozwiałem ich wątpliwość i stwierdzili że mam brak obuwzroczności..

tutaj moje pytanie jak ja to powinienem widzieć??

jest sposób aby to wyleczyć? operacja czy coś? jakie ryzyka? bo z tym to przy wyborze pracy nie poszaleję...lekarze stwierdzili że do pracy na wysokości się nie nadaje z taką wadą mimo braku innych przeciwwskazań...tylko co ma wzrok do tego czy ja pracuję na 3 metrach :/ pracowałem na wyższych rusztowaniach i nic mi się nie działo...