Obumarly zab mleczny

napisał/a: misk0 2007-06-26 21:48
moja 3 letnia Madzia rok temu upadla na przednie zeby. Teraz pierwszy raz po roku czasu pojawil sie ropien w postaci kulki. Bylam z tym u dentysty. Opinia jego to: zrobic dziurke w zebie. Nie zgodzilam sie, bo bedzie to powodem ze zab szybciej sie zepsuje. Przekulam ranke i przemywam szalbia. Nie wiem czy dobrze robie, prosze odpowiedziec mi jak powinnam sie zachowac w takiej sytuacji jesli znow pojawi sie ropien. Pozdrawiam.
napisał/a: Celiusz75 2007-07-12 08:07
Przekłuwając robisz bardzo głupio, bo dodatkowo wprowadzasz bakterie do i tak już zakażonej okolicy. Ropień to skupisko bakterii, które nie zlikwidowane sieje nimi po całym organizmie. I trzeba coś z tym zrobić. Po pierwsze - zdjęcie Rtg. Jeśli córka upadła na zęby - może któryś być złamany - i stąd zakażenie i ropień. W takim przypadku zostaje tylko jedno: usunięcie. Jeśli na Rtg ząb nie będzie złamany, to dentysta , do którego poszłaś ma częściowo rację. Trzeba ząb otworzyć, czyli zrobić dziurkę. Ale to nie wszystko - trzeba jeszcze usunąć z niego martwy, zakażony nerw i porządnie zdezynfekować.