obtluszczona watroba

napisał/a: stella1990 2012-11-17 13:53
witam.

po niedawnej laporoskopii lekarz poinformowal mnie ze moja watroba jest w zlym stanie a mianowicie jest bardzo obtluszczona co zagraza mojej niedalekiej przyszlosci...

mam 22 lata w jaki sposob takie cos moglo powstac ?
nie jem duzo, cwicze regularnie a do tego pracuje fizycznie bardzo ciezko przez 6 dni w tygodniu po 14 h dziennie... dodam ze jestem kobieta i ciezar jaki dziennie przerzucam to 5-10 ton.
ewentualna przyczyna mogly by byc soki ? pije ich baaaaardzo duzo. Przy wzroscie 170 waze 85 kg ..

pozdrawiam
z powazaniem

Stella
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-11-17 14:12
Witam
Jak wyglądają badania morfologii krwi, w szczególności ALAT, ASPAT? Należałoby zrobić jeszcze dla spokoju, badania na tarczycę, poziom TSH, ft3 i ft4.
85kg przy wzroście 170cm to duża nadwaga. Soki odstawić ze względu na zawartość cukrów prostych które jeżeli są w nadmiarze to organizm zamienia je na materiał zapasowy w postaci tkanki tłuszczowej, czego może być efektem właśnie obtłuszczona wątroba.
Czy lekarz przepisał coś na wątrobę? Jeżeli nie to należy wspomóc jej pracę Esselive Forte - do każdego posiłku po tabletce.
Jak wygląda odżywianie u Ciebie? Opisać szczegółowo w ciągu dnia.

Pozdrawiam
napisał/a: stella1990 2012-11-17 14:27
zadnych badan mi wlasnie nie zrobili zadnych .. powiedzial lekarz ze mam schudnac ..
a ja juz co moglam to schudlam .. ze 150 kg ktore posiadalam na 85 ... dodam ze przytylam tak podczas chemioterapii...
schudnac tak szybko sama nie moge boo mam endometrioze i system policystycznych jajnikow ktore polegaja na zaburzeniu hormonow , metabolizmu, cukru oraz hirtrutyzm...

soki juz wiem zeby odstawic lekarz powiedzial srednio pilam 3 litry dtiennie wiec o duuzo za duzo.
zaczelam pic wode ale czy moze byc np smakowa? lub woda z tzw. 'sokiem do wody' ?

pozdrawiam
napisał/a: stella1990 2012-11-17 14:32
jesli chodzi o posilki to mniej wiecej moj dzien wyglada tak:

5.30 pol bulki z serem
9.00 dwa * pol bolki (ser, pasztet, b. czesto jajko)

12.oo obiad : makaron , kurczak, salatka

godzina 17,18 czasami pozniej cos na szybko .. 2,3 kromki chleba czasami cos cieplego

z czego powiem ze jem duzo warzyw , owocow ale rowniez duzo makaronu i ryzu ..
napisał/a: piotrosiama 2012-11-17 14:40
Zamiast tych drogich medykamentów polecam ziołowe tabletki Cynarex. Sama na sobie sprawdziłam ich skuteczność gdy miałam problemy z wątrobą - na usg stwierdzono wówczas stłuszczenie.
napisał/a: stella1990 2012-11-17 15:22
piotrosiama napisal(a):Zamiast tych drogich medykamentów polecam ziołowe tabletki Cynarex. Sama na sobie sprawdziłam ich skuteczność gdy miałam problemy z wątrobą - na usg stwierdzono wówczas stłuszczenie.


dziekuje za informacje , no wlasnie lekarze czasami przepisuja naprawde drogie preparaty ktore dzialaja tak samo jak te tansze .. i jakie byly wyniki kuracji ?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-11-17 15:37
stella1990 napisal(a):jesli chodzi o posilki to mniej wiecej moj dzien wyglada tak:

5.30 pol bulki z serem
9.00 dwa * pol bolki (ser, pasztet, b. czesto jajko)

12.oo obiad : makaron , kurczak, salatka

godzina 17,18 czasami pozniej cos na szybko .. 2,3 kromki chleba czasami cos cieplego

z czego powiem ze jem duzo warzyw , owocow ale rowniez duzo makaronu i ryzu ..

Zrezygnować z pieczywa z diety, ogranicz spożycie węglowodanów do 250g dziennie. Jako źródła wykorzystać kaszę jaglaną, ryż paraboliczny, brązowy, makarony cienkie.
Jako źródła białka: mięso z indyka, chude ryby, koncentrat białek serwatkowych np. KFD 100% WPC 80, jajka najlepiej jeść rano oraz wieczorem ze względu na zawarte w nich albuminy i globuliny które długo się wchłaniają. Wszelkie sery, pasztety wyrzucić z diety aby nie obciążać układu trawiennego.
Zrezygnować z masła i margaryn, jako źródła tłuszczy wybrać oliwę z oliwek lub olej konopny.
Spożywać 4-5 posiłków dziennie. Unikać słodzonych napojów. Spożywać umiarkowane ilości owoców - one też "tuczą" ze względu na zawarty w nich cukier - fruktozę.

Pozdrawiam