Obrzęki na nogach (zdjęcie)

napisał/a: Groszek1 2007-11-28 22:36
Witam wszystkich
Proszę o poradę wczoraj rano nagle pojawiły się na obu moich nogach jednocześnie czerwone plamy , które w ciągu dnia przeobraziły się w rozlane obrzęki. Czuję jakby mrowienie w miejscu zmian, ale nie swędzi mnie to. Dzisiaj lekarz internista w mojej przychodni nie potrafił zdiagnozować tych zmian, zapisał mi maść Bedicort , kazał robić okłady z sody i czekać do poniedziałku. Dodam, że nie jestem na nic uczulona, nie przyjmuję żadnych leków z racji karmienia dziecka piersią. Obserwując te czerwone obrzęki mam wrażenie,że ich objętość się powiększa. Bardzo proszę o pomoc w zdiagnozowaniu tej przypadłości.

Mam nadzieję, że zdjęcie lepiej to wyjaśni.


[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/addd9ae9c692c509.html[/img]

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/add ... 2c509.html
napisał/a: Peter 2007-11-30 14:49
Przy takich zmianach powinien zlecić badania krwi i to co najmniej OB/CRP, ogólna pełna morfologia, ASO, IgE
W mojej ocenie moze to być wywołane infekcją paciorkowcową.
napisał/a: Groszek1 2007-11-30 21:15
dziękuję za odpowiedź jutro idę do szpitala
napisał/a: Peter 2007-12-02 09:49
No prawidłowo. Sądzę, że zrobią badania o których pisałem. I będzie wiadomo, w czym problem. Mam przypuszczenia, co to może być, ale jeśli po powrocie ze szpitala podzielisz się informacją, to będę wdzieczny
napisał/a: anasanyo 2010-08-15 22:45
Mam ten sam problem i nie wiem co robić.
Od miesiąca mam problem ze stopami. Najpierw ból pod kostkami, wydawało mi się, że to przez buty. Tak więc czekałam aż samo przejdzie. Nie przeszło więc udałam się do lekarza. Do tego zaczęły mnie boleć kości - łokieć (ból jakbym się uderzyła) i kolana. Lekarz zalecił badania krwi i moczu, oraz skierował do reumatologa - podejrzenie zapalenia stawów. Kolejna reakcja to opuchlizna stóp. Banie, które pokrywają się siniakami. Trwa to już jakieś 10 dni. Wcześniejsze wyniki są OK tzn reumatolog stwierdził, że wg nich to jestem zdrowa. Skierował mnie na kolejne badania i mam sobie przypomnieć jak do tego doprowadziłam no i próbować się pozbyć opuchlizny na zasadzie prób i błędów. Czyli zimne albo ciepłe kompresy. Wcześniej stosowałam kompresy z altacetu, ale pomogły tylko raz, kolejne razy były bez poprawy. Ze względu na to, iż karmię piersią żaden lekarz nie mógł mi przepisać na to leków. Jestem bezradna. W chwili obecnej stosuję zimne kompresy żelowe na noc.
Czekam na wyniki i kolejną wizytę u reumatologa.
napisał/a: milka761 2010-08-19 13:45
a ja mam problemy ze sciegnami w dloniach i rowniez jestem badana pod katem reumatologicznym. czekam na wyniki anty CCP. wczesniejsze czyli ob, czynnik reumatoidalny wyszly ok. od jakiegos czasu tez mam opuchnete stopy glownie wokol kostek, popekane zylki ale ieczuje zadnego bolu wiec nie wiem czy to ma zwiazek ze stwami czy raczej krazenie zle