Obrzęk śluzówki

napisał/a: Kazimierz27 2016-05-28 20:42
Witam mam Problem z Zatokami . 2 lata temu poszerzono mi ujścia zatok szczękolwych i sitowych po obu stronach , Lewa strona jest bez zarzutu -funkcjonuje idealnie , strona prawa blokouje się po przez obrzęk śluzówki -górna część nosa jak by za nosem trochę - jestem wstanie wsadzić tam szpatułkę aby udrożnić przepływ powietrza niestety pomaga to tylko na chwile.
Byłem z tym u lekarza zrobil TK , stwierdził obrzek śluzówki w tym miejscu o który mowie , dostałem metypred stosowałem go przez około miesiąc, bez rezultatu . W stanie o którym pisze nie jestem Non stop . Przez ok. 3 tygonie niemiałem najmiejszego problemu z nosem , obrzek powrócił od 2 tygodni niemoge normalnie funkcjonować , kto miał problem z zatokami ten wie oczy mowie - nie funkcjonuje prawidłowo ( roskojarzenie , trudności z koncentracja , niewyraźna mowa , i wiele innych podobnych )j
Aktualnie zażywam takie leki: nurofen zatoki , xylometazolin , loratan ,cetirizine dihydrochloride)bez żadnej poprawy.
zanim obrzęk powrócił przyjmowałem tylko leki na alergie- niemiałem testów alergicznych , nie zmieniałem diety ani otoczenia po prostu z dnia nadzień wszystko powrócło!!!
Czy możliwe jest ze to jakaś Bakteria która się ujawnia a później znika?
Brak mi już pomysłów POMOCY !!!
napisał/a: radek07 2016-05-28 22:00
Masz wynik tomografii na płycie?
napisał/a: Kazimierz27 2016-05-28 23:43
Mam lecz niemam no niej dostepu, Aktualnie przebywam w Angli a płyta jest w polsce.
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-05-29 08:49
Ogólnie dla Ciebie i innych do poczytania:

[url_special=http://laryngologia.wieszjak.polki.pl/zapalenie-zatok-przynosowych-objawy-i-leczenie,zatoki-artykul,10413308.html:2ckslbgv]http://laryngologia.wieszjak.polki.pl/zapalenie-zatok-przynosowych-objawy-i-leczenie,zatoki-artykul,10413308.html[/url_special:2ckslbgv]

A do nosa oprócz xylometazoliny coś stosujesz? Bo jedynie co można jeszcze doradzić to włączenie sterydu ale donosowego a nie w formie tabletek. Tak raczej bierzesz to co każdy laryngolog by Ci zalecił i co powinno działać.
Teraz objawy alergii są najbardziej zaostrzone i można też rozważyć zmianę cetyryzyny i loratadyny (ktoś Ci zalecił stosowanie obu jednocześnie? Bo to bez sensu) na coś nowszego np. bilastynę.
napisał/a: radek07 2016-05-29 09:43
W jakim mieście Anglii jesteś?

W jakich okolicznościach zaczął się problem?

Czyli głównie zatyka się prawa strona nosa?

Czujesz puls lub kłucie w prawej części jamy nosowej?

Miewasz opuchliznę twarzy?
napisał/a: Kazimierz27 2016-05-29 13:46
Jestem w Leeds

Jedyna okoliczność jaka przychodzi mi do głowy to mozliwe ze mnie przewiało.
Tak lewa strona funkcjonuje idealnie , problem jest z prawą strona , w tym momencie odczuwam obrzęk śluzówki w gornej czesci nosa (wysokość oczodołów) kucie w zatoce szczękowej , spuchnieta twarz w okolicy zatoki szczękowej ,lekko przytkane ucho , zero zielonej wydzieliny .

Jeżeli chodzi o polączenie leków na allergie to był to moj pomysl na zasadzie moze bedzie lepiej dodam jeszcze ze płucze zatoki lecz i to nic nie pomaga. Sprobuje załatwic ten lek o którym pisales .
napisał/a: radek07 2016-05-29 14:04
Miewałeś lub miewasz krwotoki z nosa?
napisał/a: Kazimierz27 2016-05-29 14:13
nie nigdy niemialem z takimi rzeczami prblemu..
napisał/a: radek07 2016-05-29 14:20
Jakie miałeś objawy przed operacją - były takie same?

Co mówili lekarze przed operacją i co po operacji?
napisał/a: Kazimierz27 2016-05-29 14:39
Z tego co za obserwowalem uwazam ze za zatoce szczekowej zalega mi jakas wydzielina na samym dnie tej zataoki , a jezeli chodzi o obrzęk śluzówki to jakas allergia , wiec chyba nie pozostało mi nic innego niz udać sie do lekarza na kolejna Tk. ;( szkoda tylko ze jestem w Angli , musze znalesc jakiegos polskiego Laryngologa a jeszcze lepiej jak b edzie to otolaryngolog. Polsce zabieg wykonywał Dr. Robert Demidowicz , najlepiej. byłlo by wrocic do niego
napisał/a: radek07 2016-05-29 14:43
Czy podczas poszerzania ujść zatok operowano coś jeszcze? Operowano przegrodę? Pomniejszano dolne małżowiny?

Pamiętasz choć trochę opis do tomografii? Dostałeś opis na papierze oprócz płyty?
napisał/a: Kazimierz27 2016-05-29 14:49
Przed operacja trafilem do szpitala z przewklekłym zapaleniem zatok 3 razy probowano zrobic punkcje ale sie nie udało poniewaz trzeba było wejsc glęboko w zatoke szczegową , kilka dni polezałem na odziale az pojawił sie lekarza Robert Deminowicz podał mi sterydy po których było lepiej. wykonał punkcje za pierwszym razem mu sie to udało, poprzedni lekarze niedawali sobie rady z wykonaniem tego zabiegu . Zabieg powiekszenia ujsc zatok wykonano półroku pozniej ze wzgledu na to ze Lekarz obawial sie zapalenia , robiac zabieg bezposrednio po infekcji. Po operacji lekarz powiedzal ze mialem anatomicznie za male ujscia zatok i teraz powinno byc juz dobrze.