Obrzęk pod okiem i w okolicach nosa

napisał/a: monmiz 2013-09-24 22:12
Mam pytanie. Od miesiąca z widocznymi przerwami dokuczał mi lekki stan podgorączkowy, ból gardła i katar, a od ponad tygodnia głęboko zapchana prawa dziurka nosa. Nie konsultowałam się z lekarzem, wzięłam to za zwykłe osłabienie lub katar. Jednak dzisiaj rano zauważyłam opuchliznę nad prawym skrzydełkiem nosa i dalej pod okiem przy kości policzkowej w stronę ucha (tu bolące jak miejsce uderzone). Ogólnie wrażenie do przyjemnych nie należy, a skupia się na prawej, środkowej stronie twarzy, no i do tego lekki ból ucha.
Czy może to być coś poważnego i co powinnam zrobić?
napisał/a: radek07 2013-09-24 22:34
Po opisie można by stwierdzić, że to początek pewnego schorzenia, ale może to efekt alergii lub bakterii. Najlepiej wybrać się do laryngologa. Jak wyglądał twój tryb życia przed zauważeniem stanu podgorączkowego?
napisał/a: monmiz 2013-09-24 22:44
Mam wrażenie, że tryb życia niczym się nie różni od dłuższego czasu. Za to miesiąc temu, tuż przede mną, osoby z najbliższego otoczenia miały takie same objawy jak ja na początku, tylko im minęły 2-3 tygodnie temu. Co do alergii, jedynie pokarmowa na mleko i pomidory.
napisał/a: radek07 2013-09-24 22:50
Więc może to bakterie albo jakiś wirus, najlepiej od razu na początek iść do laryngologa.