obrzęk po kontuzji, już rok !

napisał/a: edman_90 2007-03-07 15:25
Ponad rok temu miałem skęcenie kostki, lekarz powiedział że kilka dni i wszystko bedzie ok. Po 5 dniach od kontuzji poszełem na trening w piłkę nożną i jakoś grałem, opuchlizna jeszcze była, jak przyszłem do domu to wszystko było dobrze . Następnego dnia chciałem pojeździć po śniegu skuterem i... hamowałem tą nogą i kiedy przyszedłem do domu zaczęła mnie boleć i opuchlizna większa była ! I od tego czasu jak noge mam ciepłą i normarnie trzymam noge to czerwona sie robi i żyły większe (czuje takie mrowienie, to niezbyt miłe uczucie) i to sie utrzymuje sie do dzisiaj . Były momenty kiedy ta opuchlizna troche mniejsza była ale tylko troche. Próbowałem kilka dni temu biegać i spuchła jeszcze bardziej. Lekarze to tylko mi rehabilitacje zapisują a to prawie nic nie daje :( Nie wiem co robić, drugiego roku bez uprawiania sportu nie wytrzymam!
napisał/a: satyna81 2007-03-13 08:39
Jestem po operacji kolana.Złamałam nogę i pozrywałam więzadła krzyżowe i boczne w kolanie.Krzyżowe usunięto a boczne zszyto.Wypadek miałam 2 miesiące temu gips ściągnięto mi 2 tygodnie temu opuchlizna była tak wielka że nie wyrażono zgody na rehabilitację.Opuchliznę mam nadal dużą co utrudnia mi ćwiczenia.Mówiono mi w szpitalu że potrwa to nawet kilkanaście tygodni.Że opuchlizna utrzyma się długo ale wkrótce zejdzie.Że to normalne po takich urazach.
napisał/a: makijaja 2007-03-14 20:51
A nie robisz zadnych okładów? Z altacetu itp? Trzeba oszczędzać tą nogę jak najwięcej i próbować pomóc zejść opuchliźnie...Tak myślę....No i cierpliwości Będzie lepiej.
napisał/a: rehola 2007-03-25 12:52
Witam
Z tego co opisujesz, to mi wygląda na przewlekłe zapalenie żył A do tego stosuje się leki przeciwzapalne i rozrzedzające krew, a nie rehabilitację.