Obrzęk nosa, bakterie

napisał/a: nos2013 2013-08-02 11:46
Dzień dobry,

Mam dokuczliwy obrzęk nosa na zmianę, raz po lewej stronie, raz po prawej, nasila się szczególnie w nocy, trwa to cały rok. Miałem robione badanie alergiczne, nic nie wykazały. Nie mam problemów z katarem. Zrobiłem wymaz z nosa, okazało się, że wykryto obfity wzrost bakterii Klebsiella pneumoniae, otrzymałem od lekarza rodzinnego receptę na tabletki XORIMAX 500, zastanawiam się czy przyjmować ten antybiotyk. Czy może być to przyczyną zatkanego nosa?

Dziękuję za udzielenie odpowiedzi.
napisał/a: Blacko 2013-08-02 19:36
Jesli lekarz zaleci, warto brać. Moja mama ma tą bakterię, ale leczono ją czymś innym, ale skarżyła się na nieżyt nosa i uczucie puchnięcia w tych okolicach. Jak na razie się poprawiło, ale dać na kilka dni antybiotyk nic nie gwarantuje, że to powróci. Zainteresuj się jak inni sobie z tym radzą, konkretnie z tym paskudztwem.
napisał/a: nos2013 2013-08-12 00:13
Stosowanie antybiotyku zalecił mi lekarz rodzinny, byłem u laryngologa który natomiast powiedział że nie ma potrzeby stosowania jeżeli nie ma objawów takich jak katar ropny, bóle głowy. Nie dowiedziałem się nadal jaka jest przyczyna zatkanego nosa, dostałem jedynie skierowanie na ponowne badanie alergiczne, aplikuję teraz Avamys do nosa trzeci już dzień ale nie zauważyłem poprawy. Proszę o pomoc, dziękuję.