Obrzęk limfatyczy na kostce

napisał/a: edman_90 2007-04-17 22:18
Mam obrzęk limfatyczny na kostce po kontuzji sprzed roku, właśnie jestem w czasie zabiegow: masarzu limfatycznego, nawet 2 razy dziennie mocze noge w szarym mydle i ćwicze ją: robie obroty,zginania,to daje minimalne efekty a już miałem 7 zabiegów. Co jeszcze moze pomóc jakieś maści ? Bardzo prosze o pomoc, jeszcze chciałbym dodać że ten obrzęk to po kontuzji. Mam dopiero 17 lat !! i chialbym bardzo do sportu powrócić
napisał/a: Izka1 2007-04-17 23:04
na obrzęki limfatyczne bardzo dobrze robią masaże,najlepiej specjalistyczne.
napisał/a: veg3 2007-05-12 20:14
edman_90,
Tylko masaże limfatyczne, ćwiczenia i pończochy elastyczne i tak do końca życia.
napisał/a: edman_90 2007-05-12 20:33
no co ty gadasz :( nie dobijaj mnie, nie da sie czegoś z tym zrobić ?
napisał/a: klapouszek2 2007-05-12 23:06
Hmm a lekarz nic nie przepisał? trochę tego jest Na receptę Detralex lub Pelethrocin (diosmina + hesperydyna) albo sama diosmina w preparatach: Otrex 600, Phlebodia. Bez recepty to polecam Sapoven T-w kapsułkach do łykania i w żelu do smarowania albo gdy obrzękom towarzyszy ból to żel Savarix. (Może też być coś innego z wyciągiem z kasztanowca-Aescin, Venescin itp)
napisał/a: veg3 2007-05-13 20:35
edman_90, Nie martw się, może kiedyś wymyślą na to lekarstwo. A może to nie jest obrzęk limfatyczny? Czy miałeś robioną limfoscyntygrafię? Ja mam obrzęk limfatyczny od wielu lat, chodziłem z nim po Tatrach i zwiedziłem pół europy na rowerze. Problemem są tylko infekcje i stałe powiększanie się obrzęku. Żeby tym problemom zapobiec trzeba codziennie stosować automasaż i ćwiczenia. Jeśli chodzi o leczenie farmakologiczne to można stosować detralex. Ale żeby osiągnąć jakiś efekt trzeba zażywać jakieś ogromne dawki. Stwierdziłem że mnie na to nie stać. W internecie można znaleźć dużo informacji o tej chorobie np: http://www.estetyka.pl/polecamy5.htm, http://new.termedia.pl/showpdf.php?arti ... priority=1
Najlepiej poszukać informacji na stronach angielskojęzycznych wpisując w wyszukiwarkę "lymphodema".