obrzęk błony śluzowej ?

napisał/a: erwinsans 2014-08-26 21:23
Witam. Synek 3 lata od jakiegoś tygodnia często pociąga nosem ( nie ma kataru ) tak jakby mu coś tam przeszkadzało. Dziś zajrzałem do nosa i w środku noska chyba zauważyłem taką jakby kulkę, która od jednej strony dziurki dotyka prawie drugą stronę nosa od wewnątrz. Przy dotknięciu tego synek zapłakał, że go to boli. Na 99 % nie jest to ciało obce bo pociąga tym nosem tak mocno jakby chciał się tego pozbyć i powietrze między tym przechodzi. Gdyby to było ciało obce to albo zatkało by całą dziurkę albo pod napływem kichania czy pociągania nosem by wypadło. Więc ewidentnie jest to jakiś obrzęk. Czy coś można poradzić czy zejdzie samo ?
napisał/a: erwinsans 2014-08-26 21:27
Nie wiem czy z tego zdjęcia da się coś odczytać
napisał/a: erwinsans 2014-08-26 21:30
Dodam, że często dłubie w nosku i często niestety rączki nie są czyste.
napisał/a: klinacz 2014-08-26 22:39
To jest powiększona małżowina nosowa.
Jeżeli nie gorączkuje, ani nie ma innych objawów można stosować domowe sposoby, typu herbata + miód + imbir itp.
Jeżeli nic się nie zmieni, wizyta u lekarza byłaby wskazana.
To również może mieć podłoże alergiczne.
napisał/a: erwinsans 2014-08-26 23:09
Dziekuje. Mysle wlaczyc na 7-10 dni 3 x dobe pantherin i krople 10 na noc zyrtec? Co myslisz? Nie gorączkuje nie narzeka tylko bardzo czesto piciaga nosem jakby chcial sie tego pozbyc.
napisał/a: klinacz 2014-08-26 23:19
Pantherin to dobry pomysł.
Zyrtec z tego co widzę jest na receptę, więc jeżeli lekarz nie zalecił, to można się wstrzymać, Pantherin powinien pomóc, ewentualnie coś bez recepty na bazie wapnia, kwercetyny i witaminy C.
napisał/a: erwinsans 2014-08-26 23:32
Dzięki za info. Zyrtec mam w domu. Myslisz że to napewno malzowina? Nie jest to guzek ? Jest to widoczne gdzies w polowie nosa jak odchyle te miekka czesc nosa a właściwie odciagneto wtedy widac taka jakby kulke np. Cos co jest wieksze niz powinno. I jest to od strony miękkiej nosa na tej ścianie.
napisał/a: klinacz 2014-08-26 23:37
Najprawdopodobniej jest to małżowina nosowa, ale 100% gwarancji nie dam, ale może Pan u siebie spojrzeć i porównać czy to jest to samo.
napisał/a: erwinsans 2014-08-26 23:40
Jak mam porównac ze soba jak ja tej kulki nie mam? I obrzeku.
napisał/a: klinacz 2014-08-26 23:44
Obrzęku nie, ale małżowiny nosowe ma każdy (ta kulka), no chyba, że zostały wycięte, ewentualnie są niewidoczne.
A teraz można podawać Pantherin, jeżeli będzie podrażniał to można użyć Alantan Plus.
napisał/a: erwinsans 2014-08-26 23:52
Hehehe racja. U mnie malzowiny sa i sa widoczne ale normalne a w tym właśnie mniej wiecej miejscu synek ma obrzek.
napisał/a: erwinsans 2014-08-27 20:14
Jak dlugo ten obrzek moze schodzic? Dzis niedawno dostal pierwszy raz Pantherin i 2 x14 kropli fenistilu. Dzis mniej piciaga nosem ale kulka jest taka sama.