Obniżenie skuteczności tabletek Daylette?

napisał/a: Nala23 2015-04-25 21:24
Dobry wieczór, bardzo proszę o radę i z góry za nią dziękuję.

Przyjmuję tabletki Daylette. W czwartek brałam przedostatnią białą tabletkę z blistra. Ok 2 - 3 godziny po przyjęciu tabletki miałam niewielkie problemy żołądkowe. W ulotce jest napisane że w przypadku ostrej biegunki tabletka mogła się nie wchłonąć i ochrona antykoncepcyjna jest zmniejszona. W piątek w ciągu dnia miałam również niewielkie problemy żołądkowe, ale wieczorem przyjęłam ostatnią białą (aktywną) tabletkę z blistra. Obecnie przez 4 dni przyjmuję tabletki placebo, a w środę rozpoczynam kolejne opakowanie. Moje pytanie brzmi: rozumiem że obecnie ochrona antykoncepcyjna może być zmniejszona przez moje problemy żołądkowe, ale czy w momencie w którym zacznę kolejne opakowanie (wezmę w środę pierwszą tabletkę z nowego blistra) ochrona antykoncepcyjna zostanie w pełni przywrócona czy nadal będzie osłabiona? Jeśli będzie osłabiona - jak długo? Pozdrawiam.
napisał/a: Gracee 2015-04-26 20:14
Od czwartku przez 7 dni stosuj dodatkowe zabezpieczenie np. w postaci prezerwatywy by zapobiec ciąży przy ewentualnym osłabieniu działania tabletek. Po tym czasie prezerwatywa nie jest konieczna.