obniżenie cholesterolu bez medykamentów

napisał/a: kuszyczka 2007-01-17 10:13
hej, znacie moze jakies sposoby na obnizanie poziomu cholesterolu? robilem sobie badania. okazalo sie, ze mam za wysoki poziom, a mlodzian jestem. nie chce stosowac zadnych statyn, bo nie sa one obojetne dla organizmu jesli chodzi o dzialanie uboczne itd. poszukuje jakichś naturalnych preparatów, ktore moznaby stosowac w codziennej diecie. jesli ktos cos wie, to niech daje cynk ;]
napisał/a: Patrycja27 2007-01-18 16:48
witaj, co można zrobić aby obniżyć cholesterol? oczywiście dieta gdzie unikasz tłuszczy zwierzacych, zastępujesz je roslinnymi, unikasz serów żółtych, jajek, podrobów, ograniczasz miesto czerwone, jedz warzywa i owoce....
Ale jest jedna tajemnica - zamiast maśła - margaryna i to nie byle jaka, ale ja polecam benecol, jest to produkt prozdrowotny - konkreten info znajdziesz na stronie http://www.benecol.pl

I oczywiście ruch - duzo ruchu, ograniczenie alkoholu i papierosów.... i rezultaty masz jak w banku :D
napisał/a: kuszyczka 2007-01-19 12:16
o, wow....no ja sobie nie poradze w takim razie, jesli mam ze wszysktiego zrezygnowac, albo przynajmniej ograniczac...az w tak zlej sytuacji nie jestem, chociaz rzecywiscie jak czytam, to moze i by ten benecol moglbyc dobry, chociaz nie wiem czy nie kupie sobie jogurcikow. bo ja to nigdy nie mam cxasu tych kanapek sobie robic, a tu trzeba dziennie 2-3 kromki pieczywa zjesc z ta margaryna. czasem i caly dzien jestem poza domem, nie zawsze mam rano czas zrobic kanapki, ale taki jogurcik sobie wrucic do plecaka, to niezla opcja. a ty w ogole probowalas tego? cy po prostu z internetu wzielas informacje na ten temat?
napisał/a: ~Anonymous 2007-01-19 19:44
ptaku napisal(a):hej, znacie moze jakies sposoby na obnizanie poziomu cholesterolu? robilem sobie badania. okazalo sie, ze mam za wysoki poziom, a mlodzian jestem. nie chce stosowac zadnych statyn, bo nie sa one obojetne dla organizmu jesli chodzi o dzialanie uboczne itd. poszukuje jakichś naturalnych preparatów, ktore moznaby stosowac w codziennej diecie. jesli ktos cos wie, to niech daje cynk ;]


Znam sposób dieta na pewno,ale na Boga bez margaryn ,ale za to z suplementacją znanej
amerykańskiej firmy NSP. Polecam swoje usługi konsultacyjne.
jadwiga_kwiatkowska@o2.pl
napisał/a: Patrycja27 2007-01-21 16:48
Ptaku :D Masz racje jogurciki są prostsze a mają takie samo działanie jak margaryna, jogurty benecolu zawierają te same stanole roslinne które oczywiście obnizają LDL we krwi, wystarczy jeden dziennie prze 2 tygodnie i (tak mówią badania i testy) cholesterol ograniczony o 20% - nieźle nie?

Z tym ograniczaniem to tak myślę, że tylko wtedy gdy jest poważny problem, ale jesli na razie badania są jako takie to myślę, że jesli ograniczysz te produkty które mają dużo złego cholesterolu i zastosujesz benecol to będzie git...

To co Ci wymieniłam to sa włąsnie te produkty ze złym Cholesterolem: zółtko jajek, podroby (wątróbki itp), tłuste wędliny i kiełbasy, ser żółty .... i wymień tłuszcze zwierzęce na roślinne - oliwa z oliwek (dostarcza hdl), jedz dużo warzyw i owoców - i to wystarczy :D

Dbanie o zdrowie nie jest łatwe, trzeba troche sie poswiecicć... :D
napisał/a: heymcj 2007-01-25 01:16
Hej, to dobra strona na ten temat. Wszystko co można zrobić bez farmakologii tu:

http://www.jak-obnizyc-cholesterol.yoyo.pl

Pozdro
napisał/a: kuszyczka 2007-02-04 10:35
mysle tez, ze warto pamietac jednak w walce z cholesterolem, o porzadnych porcjach owocow i duuuuzej aktywnosci ruchowej, chociaz mozna zaczynac niewielkimi kroczkami, np niejezdzenie winda czy spacerowanie do dalszego przystanku autobusowego czy tramwajowego gdy sie gdzies wybieramy, albo wysiadanie wczesniej i robienie sobie spacerow. profilaktyka jest niezastapiona w walce cholesterolem. a im wiecej mamy na nia pomyslow tym lepiej.
napisał/a: Patrycja27 2007-02-04 18:14
Hej,
Znalażłma fajową tabelkę do ściągnięcia - tabelka z zawartością cholesterolu we wszystkich znanych mi produktach.... coś rewelacyjnego, warto sobie ściągnąc i przeanalizować....

http://rapidshare.com/files/14006274/Za ... i.mdi.html

Już wiem czego umikac a czego nie :D i jak będę dodatkowo stosowała benecol do smarowania lub jogurciki to bedzie git...
napisał/a: kuszyczka 2007-02-05 16:44
ooo, niezle te tabele, thx za linki ludzie, przydadza sie. swoja droga to dobrze jest w ogole czytac etykiety produktow, wtedy bardzo oszybko i latwo mozna sie nauczyc skladu chemicznego produktow, ktore jemy, wartosci odzywczej i ilosci cholesterolu. z reszta zauwazylem (i to bardzo dobrze rokuje) , ze teraz ludzie chca swiadomie sie odzywiac, chca wiedziec co jedza, po co...i jakie to moze miec skutki.
napisał/a: ~Anonymous 2007-02-08 21:54
ptaku napisal(a):hej, znacie moze jakies sposoby na obnizanie poziomu cholesterolu? robilem sobie badania. okazalo sie, ze mam za wysoki poziom, a mlodzian jestem. nie chce stosowac zadnych statyn, bo nie sa one obojetne dla organizmu jesli chodzi o dzialanie uboczne itd. poszukuje jakichś naturalnych preparatów, ktore moznaby stosowac w codziennej diecie. jesli ktos cos wie, to niech daje cynk ;]


Witam są naturalne metody obniżania poziomu cholesterolu,ale z suplementami.
jadwiga_kwiatkowska@o2.pl
napisał/a: wswiton 2007-02-12 22:17
Polecam wprowadzić do diety:
- fasolę i inne warzywa strączkowe (obniżenie poziomu "złego" chol. o okło 20%)
- płatki owsiane (lub otręby owsiane) około 55g
- 3 ząbki czosnku
- pół cebuli dziennie
- tłuste ryby, inne owoce morza (łosoś, makrela)
- tran, zielona herbata
- oliwę z oliwek, olej z pestek winogron
- migdały i orzechy włoskie
- awokado, truskawki, jabłka, marchew, grejpfrut (ale miąższ!)
- kawę zaparzaj tylko przez filtr, najlepiej - ograniczaj
- ogranicz ilość spożywanych jajek do 4 żółtek tygodniowo (co daje 300mg cholesterolu dziennie - i tej dawki nie przekraczaj!)

W razie pytań - nie krępuj się - jestem technologiem żywności i z przyjemnością odpowiem

aaa i jeszcze jedno - produkty, które wymieniłam obniżają poziom złego cholesterolu lub/i podnoszą poziom dobrego, ale ich działanie bywa rózne w zależności od płci, wieku i innych czynników. W związku z tym nie należy nastawiać się na efekt natychmastowy a raczej uzbroić się w cierpliwość
napisał/a: magic3 2007-06-25 00:13
"...Jednak najważniejszą rolą błonnika i zawartych w nim pektyn jest zdolność obniżania poziomu cholesterolu, trójglicerydów i lipidów w krwi. Pektyny łączą się z tymi substancjami w przewodzie pokarmowym zapobiegając ich przechodzeniu do krwioobiegu. Regularne spożywanie ok.2 jabłek dziennie może zmniejszyć poziom cholesterolu nawet o 20%. Nie należy jednak zapominać, że przy profilaktycznej kuracji jabłkami należy przestrzegać diety racjonalnego odżywiania!" (źródło: poratal e-kobiety.pl/dział: gotuj z nami)

jedna z najprostszych metod a może się okazać całkiem skuteczna;)