obniżenie cholesterolu bez medykamentów

napisał/a: AMMA 2009-06-19 21:59
Cholesterol ,tryglycerydy to również i mój problem. Kardiolog zaordynował mi Atoris 10mg 1 x dziennie. Obecnie Cholesterole i tryglycerydy w badaniach mieszczą się w normie. Lekarz pierwszego kontaktu stwierdził iż skoro wyniki są dobre to należałoby przestać zażywać Atoris. Ale słyszałam opinie,że Atoris bierze się do końca życia. Chciałabym bardzo zrezygnować z brania Atorisu. Co Wy o tym myślicie? Co radzicie?
napisał/a: ~Anonymous 2009-12-17 21:40
Jestem dobrym przypadkiem dla tego forum ale mało optymistycznym. Od dawna mam bardzo wysoki cholesterol całkowity przy normalnych TG i HDL. Jestem prawie jaroszką. W celu obnizenia biorę omega-3 albo wiesiołek albo z ryb w kaps. Do tego koncentrat lecytyny sojowej, wyciąg olejowy z czosnku(bezwonny) 4 caps. dziennie. Jedna kaps. to wyciąg z jednej glówki czosnku chińskiego. Przez jakis czas brałam nopalin. To taki odwodniony kaktus jeśli ktoś nie wie, dużo wit. C z dzikiej róży z flawonoidami. Cholesterol ani drgnął. Teraz przez przypadek zrobiłam badanie i wyszło mi 400mg/dl. Boję sie statyn bo jak sie w to wejdzie to do końca życia. Jeśli sie okaże że nie można brać to potem jest gorzej jak przed rozpoczęciem kuracji. Mam wyjątkowo stresujący okres od miesiąca i troche mogło mi urosnąć ale aż tyle? Postanowiłam poczekać miesiąc bo dołożyłam do tego cynarex. Może coś to pomoże. Jeśli macie pomysł co z tym zrobić, poproszę o rade. Jestem szczupła, mam niskie ciśnienie, nie lubie słodyczy i tłustych rzeczy. Taki mam gust kulinarny wiec to jakiś defekt metaboliczny. Serdecznie pozdrawiam forumowiczów. Celia
napisał/a: marrysia 2012-12-31 10:34
naturalnym i w pełni zdrowym preparatem, który pomaga kontrolować poziom cholesterolu i trójglicerydów jest alfa aktiv. kiedyś poleciła mi go pani w sklepie zielarsko-medycznym, kupiłam go mamie i bardzo jej pomógł. także z czystym sumieniem mogę polecić :)
napisał/a: ruruszka 2012-12-31 19:12
Cholesterol obniżają między innymi kwasy omega-3, które znajdziemy w rybach i niektórych olejach roślinnych, np. rzepakowym. Generalnie dobrze jest odstawić tłuszcze pochodzące z tłustego mięsa, na rzecz tłuszczów rybich i roślinnych.
napisał/a: jankornicki 2013-01-05 17:59
witam,
od jakiegoś czasu staram się obniżyć cholesterol, ale jakoś mi nie wychodziło. - Tutaj znalazłem inspirację - jabłka. Mam zamiar wypróbować codzienne jedzenie jabłek. Mam nadzieję, że to pomoże. Ktoś sprawdził na sobie?
napisał/a: ~Anonymous 2013-08-18 20:38
Hej Pani Długa my tu reklam nie chcemy!!!!
napisał/a: marta_dluga 2013-08-18 20:53
Renesans napisal(a):Hej Pani Długa my tu reklam nie chcemy!!!!

Witam ja nie reklamuje napisałam o tym oleju bo on mi pomógł jak miałam wysoki cholesterol i na inne schorzenia. Tylko podałam informacje. Ten olej pomógł nie tylko mi, ale moim znajomym i rodzinie.
napisał/a: ~Anonymous 2013-08-18 21:05
Niestety brzmi jak reklama!! Temat oleju rzepakowego już był przerabiany i kasowany....
napisał/a: marta_dluga 2013-08-18 21:19
Renesans napisal(a):Niestety brzmi jak reklama!! Temat oleju rzepakowego już był przerabiany i kasowany....

ale nie jest reklamą. To źle że kasowany to oznacza że ten co skasował nie ma pojęcia o zdrowiu. Powiem tak np olej zwykły kupowany w sklepie ma o wiele więcej % szkodliwego do organizmu składnika niż olej golden drop albo zwykły olej z marketu ma sztuczne składniki jak konserwanty itp., a olej golden drop nie ma ich wcale. Czyli na zdrowy rozum jest zdrowszy. Ja używając tylko tego oleju i nie używając leków szybko pozbyłam się cholesterolu i nie tylko.
napisał/a: Andzrej 2013-08-18 21:51
Znam obecną technologię produkcji rzepaku i stosowaną tam chemię i dlatego nie używam żadnych margaryn, olejów rzepakowych i żółtych wyrobów seropodobnych. Olej rzepakowy nadaje się TYLKO do produkcji paliwa a rzepak należy do roślin których uprawa najbardziej degraduje środowisko. W rejonach gdzie się sieje rzepak pszczoły są rzadkością.
Są dużo lepsze metody obniżania nieszkodzącego cholesterolu.
napisał/a: marta_dluga 2013-08-18 21:59
Andzrej napisal(a):Znam obecną technologię produkcji rzepaku i stosowaną tam chemię i dlatego nie używam żadnych margaryn, olejów rzepakowych i żółtych wyrobów seropodobnych. Olej rzepakowy nadaje się TYLKO do produkcji paliwa a rzepak należy do roślin których uprawa najbardziej degraduje środowisko. W rejonach gdzie się sieje rzepak pszczoły są rzadkością.
Są dużo lepsze metody obniżania nieszkodzącego cholesterolu.

Ten olej golden drop jest produkowany całkiem inaczej niż oleje z marketów i tam nie są dodawane sztuczne składniki.
napisał/a: Andzrej 2013-08-18 22:27
Zbierane nasiona rzepaku są już tak przesiąknięte chemią że dalsza ich obróbka niczego nie zmienia.
Roślina rzepaku od NASIENIA DO ZBIORU jest traktowana chemią nawet na tydzień przed zbiorem jest pryskany Roundapem
Jako ciekawostkę podam że mięso zwierząt karmionych makuchami rzepakowymi dostaje zapachu ryb.