Objawy zgagi czy coś poważniejszego?

napisał/a: mleczko_am 2015-03-29 23:36
Witam,

Nie wiem czy to zgaga, czy to coś innego. Czytając i słuchając informacji, że objawy zawału serca są podobne do zgagi od razu można sobie różnie pomyśleć. Wrażliwy na to jestem dlatego, że jako małe dziecko wykryli u mnie niewielką wadę serca, mianowicie ubytek/dziura w sercu wielkości 0,2 mm. Lekarze zapewniali, że mogę normalnie trenować piłkę nożną, że wiele osób nawet nie wie o tym, że też taką przypadłość ma. Co roku mam badania, zazwyczaj EKG i nie ma zastrzeżeń.
Co do zgagi? czuję pieczenie w gardle i pod nim, gdzieś w okolicy klatki piersiowej oraz co jakiś czas bóle uciskowe w gardle. Nie jest to ból gardła. Jakiś tydzień temu gdy dotykałem migdały to mnie bolały, teraz już nie. Od jakiegoś czasu rosną mi tzw. zęby mądrości i aktualnie bolą mnie dziąsła. Co do jakichś innych objawów. Nie czuję bólu żołądka, duszności, nudności, ucisków w klatce.
Co do poszczególnych bóli, które wyczytałem jako objawy zawału, czyli bóle żuchwy czy z tyłu między łopatkami to takie miewam, ale są to takie same bóle jak w innych miejscach ciała, np. stopie, łokciu, policzku itp. Ból między łopatkami, a w zasadzie bliżej prawej łopatki pierwszy raz poczułem z 3 lata temu jak pojawił się u mnie kaszel i Pani doktór powiedziała, że to są nerwobóle. Jeżeli chodzi o nerwobóle to jest moja kolejna zmora. Jak siedzę, pracuję przed komputerem to czuję te nerwobóle praktycznie w każdym miejscu swojego ciała... raz tu, raz tam. Jest to dość frustrujące, ale byłem u neurologa (starsza pani z dość prostymi metodami badań) i powiedziała mi, że tak jestem ulepiony.

Opisałem Wam swoją sytuację, przypadłość. Czy jest się czego obawiać?