Objawy nerwicy czy może to być coś innego?

napisał/a: nastolatka0a 2013-02-28 22:07
Witam, mam 18 lat, jestem dziewczyną. Od dłuższego czasu męczą mnie nagłe napady duszności, kłucie serca, ucisk, drętwienie lewej ręki, czasem doprowadza to do niemożności poruszania się. Uczucie strachu, brak chęci do życia, zmienność nastroju, zawroty głowy. Również senność. Nie ważne ile będę spała, jestem zmęczona, senna, nie umiem tego pokonać. Podczas snu mój oddech jest szybki, nierówny. Mam także problem z zasypianiem i koncentracją. Nie mam zwrócić się do kogo o pomoc. Czy to może być nerwica? Dużo o tym czytam, jednak nie wiem co dalej o tym myśleć. Proszę o pomoc.
napisał/a: znerwicoo 2013-02-28 22:32
zwróc się do lekarza pierwszego kontaktu, potem zobaczysz...może zleci badania itp. może pokieruje do psychologa, lub psychiatry...ale lepiej się najpierw zbadać żeby wykluczyć inne choroby...

miałaś ostatnio jakieś stresujące sytuacje?
napisał/a: ratownik_0395 2013-02-28 22:33
Witaj.
Na początek trzeba wykluczyć inne choroby np. choroby tarczycy. Na początek potrzebna będzie diagnostyka - morfologia, OB, kreatynina, mocznik, glukoza, TSH, Na, K, Mg, badanie ogólne moczu.
Jaki jest Twój tryb życia ? Chorujesz na coś przewlekle ? Przyjmujesz jakieś leki, suplementy diety na stałe ? Dobrze by było też zrobić ekg i rtg klatki piersiowej.
napisał/a: nastolatka0a 2013-02-28 23:02
Dziękuje za rady, jest to dla mnie bardzo ważne.
Uczęszczam jeszcze do szkoły, więc stresu mi nie brakuje zwłaszcza, że szybko się denerwuje. Staram się ćwiczyć parę razy w tygodniu, więc aktywności troszkę mam. Jednak często wtedy występuje kłucie serca i odczucie duszenia się. Nie przyjmuje leków ani suplementów. Jedynie problemy zdrowotne jakie posiadam, to problemy ze stawami. Jednak nie łączyłam nigdy tego z wcześniej wymienionymi objawami. Jeśli chodzi o stresujące sytuacje, to często je mam, więc wystąpiły ostatnio. Jednak mój problem trwa już kilka miesięcy.
napisał/a: ratownik_0395 2013-03-01 15:46
Badania należy wykonać, aby sprawdzić nawet ogólny stan zdrowia. Dolegliwości w klatce piersiowej (kłucia i uczucie duszenia) mogą pochodzić od serca lub chorób kręgosłupa np. skrzywienie
napisał/a: wikam2 2013-03-01 19:24
A czy nie masz problemów tzw. kobiecych? Hormonalnych?
Moja kuzynka z powodu pcos i zmian leczenia ma niezbyt częste ale mega silne napady lęków.
napisał/a: intense 2013-05-20 07:36
Witam.

Od 3 dni oprocz tych objawow z glowa i oddechem co mam zaczalem dziwnie odczuwac na dole kregoslupa... nie wiem czy tam jest rdzen kregowy ... chyba.. ale takie dziwne uczucie jakby mi ktos igle wbijal przed operacja zeby dac znieczulenie i tak dziwnie czasami mam mniejsze czucie w nogach... nie wiem co to... czy nerwica moze tez takie cos dawac??

Czy to moze byc cos z kregoslupem czy jakas choroba inna moze dawac taki objaw?
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-05-20 14:24
intense ustaliliśmy już że my na forum nie jesteśmy w stanie Ci pomóc. Poszukaj dobrego psychiatrę i próbuj u niego się leczyć, skoro lekarze innych dziedzin nic nie znaleźli.

Dostaje również skargi od forowiczów że jesteś bardzo namolny na PW, dlatego proszę Cię abyś skonsultował to z realnym lekarzem bo my nie jesteśmy w stanie postawić Ci diagnozy. Jeżeli nie uszanujesz mojej "prośby" i będziesz albo na forum albo na PW zawracał komuś gitarę to po prostu dam Ci bana i tyle.
napisał/a: intense 2013-05-29 00:17
Chyba sie wyjasnilo o co u mnie chodzi.

Zrobilem 2 dni temu RTG kregoslupa szyjnego i ledzwiowego bo od 1,5tyg mam bardzo mocne bole w tych okolicach, sztywnosc karku sie nasilila znacznie i scisk w glowie.
Poszedlem do takiego dobrego ortopedy i pokazalem jemu RTG to sie za glowe zlapal, ze mam takie zmiany tam jak po jakims wypadku, pytal sie czy mialem. A ja mowilem, ze tancze 13 lat breakdance itd.

Jak robilem 1,5 roku temu w Kolobrzegu RTG odcinka szyjnego to mi tu opisali, ze w granicach normy i ok, a juz odczuwalem. Tacy tu lekarze! A tamten mowil, ze chyba im sie leczyc tu nie chce. Mam powazne zmiany w odcinku szyjnym i mam zrobic tomografie najszybciej i do niego. Pewnie mam jakies przepukliny i uciski na nerwy dlatego tak glowe czuje, mowil ze raczej mam ucisk na worek oponowy.
Jesli chodzi o ledzwiowy to mowil, ze mam wade wrodzona tam ale nie jest to nic powaznego tylko zebym uwazal.
Wiec chyba sie rozjasnilo dlaczego mam te sciski w glowie. Boli mnie teraz na maxa tam i jeszcze od tych 1,5tyg tez odczuwam taka dziwna ciezkosc w nogach i rekach to od kregoslupa na pewno.
Robil mi pare badan i mam mniejsza rownowage na lewej nodze itd... mam nadzieje, ze da rade to wyleczyc rehabilitacja i jego sposobami.

Nerwice lekowa tez mam na pewno stad pewnie to uczucie dusznosci i te ataki wczesniej.
Czy czeste bole zoladka moga byc powiazane z ta glowa i urazem?

Gastro mialem i ok wszystko.
napisał/a: wikam2 2013-05-29 09:23
Z nerwicą to może być powiązany i pęcherz. Pozbądź się jej to i wszystkie bóle miną.
napisał/a: intense 2013-05-29 10:54
Pozbyc sie musze i nerwicy i problemow z kregoslupem bo od tego mnie najbardziej boli glowa i miesnie.
Najgorsze te zaburzenia rownowagi i czucia w konczynach.
napisał/a: aniaanulka 2013-05-30 07:27
INTENSE - chyba mam coś podobnego, ja mam skoliozę prawostronną w odcinku lędźwiowym ale była bardzo malutka, rtg robiłam 3 lata temu, trochę ćwiczyłam ale czasu nie było, mam siedzącą pracę i stresującą i ostatnio bolał mnie kręgosłup jakby końcowy odcinek piersiowy i początkowy lędźwiowy, taki piekący ból, czasami kuło, ból rozchodził się wokół nerek, byłam u nefrologa sprawdzić czy to nerki ale zaprzeczył i powiedział że to kręgosłup.
Ćwiczyłam 2 dni i czułam cały czas drętwienie prawej ręki i niesamowity ucisk w głowie ale tylko wtedy gdy kładłam się spać, rano wstawałam z takim bólem z tyłu głowy po prawej stronie jakbym miała kamień w głowie z tej strony. Miałam naciągnięte mięsnie z prawej strony szyi, teraz dalej ćwiczę i jest już ok, ale myślę że to samo mam.