Obiawy i prawdopodobna marskość wątroby - jakie leki/zioła.

napisał/a: damianek420 2014-05-15 11:09
Witam!

Nazywam się Damian, mam 21 lat. Od dłuższego czasu (ok rok dwa) mam takie objawy jak:
krwawienie dziąseł( samoistne nie tylko podczas szczotkowania ale np siedzenia,mycia głowy )
strasznie nieprzyjemny poranny zapach z ust
wysokie ciśnienie

Myślalem początkowo, że jest to wina zepsutych zębów lub kamienia więc udałem się do dentysty. Problem jednak nie ustąpił. Skontaktowałem się z moim lekarzem rodzinnym, który skierował mnie na badania moczu i krwi. Dowiedziałem się, że we krwi mam dużo przeciwciał (prawie 60 tys chyba), i przyczyną tych dolegliwości mogą być nerki. Dostałem skierowanie na usg jamy brzusznej.

Ostatnio również sam zacząłem czytać na ten temat i znalazłem, że przyczyną może być również wątroba. Czytając nt. marskości wątroby odkryłem, że dużo objawów pokrywa mi się z tą chorobą są to:
-krwawienie z przewodu pokarmowego.
-znaczne pogorszenie wyglądu zewnętrznego - strasznie przez ten okres pogorszył mi się wygląd. Twarz znacznie spuchła, przybrałem na masie 5kg ( przyczyną mogą być również złe odżywianie,alkohol,narkotyki)
-nadciśnienie
-objawy wrzodów żołądka
apatia,zaparcia, ociężałość, senność,pobolewania w okolicach wątroby, wypadanie włosów(zakola)
"wygląd kasztanowego ludzika" -chude kończyny z powodu zaniku mięśni i powiększony obwód brzucha (wodobrzusze pojawienie się rozstępów po bokach). Obrzęki kostek.
-nieprzyjemny zapach z ust

Jestem trochę załamany tym wszystkim, chciałbym bardzo żeby moja wątroba była taka jak dawniej. Niby nie da się zrekonstruować wątroby, lecz szukałem leków i znalazłem ostropest plamisty, karczoch - leki które ponoć regenerują i poprawiają wątrobę. Co o nich sądzicie? Jakie leki/zioła stosować?

Dodam, że od prawie 2 miesięcy odstawiłem całkowicie używki, aktywnie uprawiam sport(basen, siłownia) odżywiam się w miare zdrowo (dużo ryb,ziemniaków,płatek owsianych, owoców). Znacznie poprawił mi się wygląd, spadła waga ok. 5kg (z 72-65), zredukowałem tkankę tłuszczową, nabrałem troche kondycji oraz chęci do życia. Kilka objawów osłabiło się, ustąpiło, lecz największymi dalej są brzydki zapach z ust, nadciśnienie,krwawienie z dziąseł.

Na badanie USG udam się jak najszybciej, bo jestem pewien ze na 90% ta choroba jest przyczyną dolegliwości, lecz chce mieć pewność. Prosiłbym Was o jakieś opinie rady na ten temat. Bardzo martwie się tym wszystkim. Pozdrawiam serdecznie.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-05-15 11:18
O jakich przeciwciałach mowa?
napisał/a: damianek420 2014-05-15 11:45
Jejku własnie nie wiem ponieważ lekarz zatrzymał wyniki, i jedynie pamiętam że miałem czegoś za dużo we krwi (60tyś albo 6) i ze być może wszystkiego przyczyną sa nerki i dał skierowanie USG. Tylko wydaje mi się, że to wątroba, bo przedstawiłęm mu tylko te 3 najważniejsze obiawy, a jak sprawdzałem ostatnio z marskością wiążą się wszystkie te poboczne obiawy(również powiązane z nerkami) i wszystko zbiera się w całość. No ale pewność będę miał po badaniach usg które planuje zrobić jak najszbciej jednak z nfz az miesiąc czekania więc planuje prywatnie.

@edit
wczoraj podczas wysiłku na basenie miałem ból w prawej częsci brzucha pod żebrami, a po basenie własnie krawiły mi te dziąsła podczas siedzenia.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-05-15 11:51
jejku, więc jak mamy Ci pomóc? Na podstawie tego co piszesz, może być tysiąc chorób i pewnie gdzieś na końcu wątroba. Oczywiście pisanie o marskości itp. to nieporozumienie.
Dowiedz się jakie to były przeciwciała, jak zrobisz USG jamy brzusznej wklej opis to coś doradzimy, bo teraz to trzeba było z fusów wróżyć.
napisał/a: damianek420 2014-05-15 11:59
no tak przepraszam nie mam póki co pewności, opisałem jedynie obiawy i to, że pokrywają się z tą chorobą. Troche spanikowałem po tym wszystkim bo to dosyć poważna choroba. No ale racja jak już będę miał pewność w 100% to odświeżę temat.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-05-15 12:06
A poczytaj np. o HIV albo o gruźlicy, też pewnie objawy będą pasować :) Za dużo nie ma co czytać. Objawy + wyniki i można coś doradzić.