obiawy białaczki, wynik morfologii

napisał/a: rkasiaczek 2010-10-13 17:45
Witam
Proszę o pomoc, mam 26 lat i czuję się okropnie, ciągle jestem zmęczona nic mi się nie chce, najchętniej przespałabym cały dzień i ciągle boli mnie głowa a jak tylko wstanę to nie mogę się doczekać kiedy będzie wieczór i będę mogła znowu zasnąć. Jestem blada chuda i wszystko mnie boli a serce czasem mi wali jak by miało zaraz wyskoczyć a i do tego wszystkiego mam ciągle problemy z gardłem. Podczas czytania w Internecie o moich objawach zawsze wyskakiwała ta nieszczęsna białaczka więc poszłam zrobić sobie morfologię no i pan który wydawał mi wyniki powiedział że wszystko jest ok. ja jednak jestem innego zdania , jeśli chodzi o wynik to wszystko mieści się w normie prócz OB. Które u mnie wynosi 17 a czytałam że powinno 12 (przy wyniku OB nie były podane normy). Niepokoi mnie jeszcze wynik MPV (7.0 L µm3 ) %MON (4,2% ) i #MON (0.3 L 103/mm3 bo mimo że mieści się w normie to jest dość niski. Jeszcze chciałam dodać że udało mi się wygrzebać wynik morfologii z lutego 2008 roku gdzie wynik był taki: MPV (6.3 L µm3 ) %MON (5.9% #MON (0.3 L 103/mm3
napisał/a: Agusia1982 2010-10-13 17:57
Według tego co podałaś winik mieści się w normie i nie widze tam nic czym można by się było niepokoić.
Samopoczucie?nie wiem może wprowadź sobie jakies suplementy diety,zmień tryb życia,diete nic nie napisałaś na ten temat.
napisał/a: alchemik1 2010-10-13 19:08
OB jest naprawdę przekroczone minimalnie, a nawet gdyby było wyższe to świadczyło by to o jakimś stanie zapalnym. Zadam może pytanie z innej beczki bo duża część objawów może być wynikiem znacznego niedoboru witamin z grupy B i Magnezu. Może Twoja dieta jest uboga w te składniki, albo bierzesz jakieś leki, które osłabiają ich przyswajanie?
napisał/a: rkasiaczek 2010-10-15 12:05
Bardzo dziękuję za odpowiedź, jeśli chodzi o moją dietę to myślę że nie jest najgorsza fakt, że nie odmawiam sobie niczego na co mam ochotę ale z drugiej strony jem sporo warzyw i owoców, nie obżeram się jem powoli i nie duże porcje ale za to zawsze wtedy kiedy poczuję głód. Robiłam sobie też cholesterol, glukozę, bilirubinę, próby wątrobowe, mocznik, kreatyninę i wszystkie są super. Nie biorę żadnych leków, miałam ostatnio zabieg (wycięcie guzka sromu który na szczęście okazał się tylko krwiakiem) ale on nie tłumaczy mojego stanu, który utrzymuje się już koło 2 lat tylko wcześniej nie był taki upierdliwy. Nie mogę się na niczym skupić bo zaraz głowa mnie boli szczerze powiem, że mam już tego dość, aaa nie wspomniałam że do tej pory piłam dużo kawy, którą postanowiłam odstawić a jeśli już to bardzo lekką sobie robię i jak tak sobie myślę to mało pije płynów w ciągu dnia.
Zastanawiam się czemu mam tak niski poziom MONocytów? tak było w 2008 i jest teraz i co z tym gardłem? Może za bardzo panikuje ale podkreślając jeszcze raz że wszystko mieści się w normie, zwróciłam uwagę tylko na te składniki które mieszczą się w tej dolnej granicy no i zaczęłam sprawdzać w Internecie jakie schorzenia występują przy MPV, HCT, MON poniżej normy, OB powyżej normy no i wszędzie ta białaczka, powiedzcie mi czy wyniki mieszczące się w normie ale w tej niskiej granicy mogą świadczyć o początku białaczki, czy norma musi być przekroczona dużo bardziej? A, i może powinnam sobie zrobić poziom magnezu w organizmie i jakieś inne badania jeśli tak to napiszcie jakie?
napisał/a: aaricia 2010-10-15 12:54
jak duzo kawy to polecam magnez,,, wyplukuje sie go kawa z organizmu, sama tak mialam,,, od razu mialam wiecej energii i lepsze samopoczucie,,, a lek zwiazany z bialaczka-prosze, odstaw takie mysli od siebie!!!


polecam magnefar-jest z witamina b, i dla mnie naprawde ekstra
napisał/a: alchemik1 2010-10-15 19:27
Moja poprzedniczka ma rację, podświadomie wyszukujesz tej białaczki, a wierz mi, że psychika ma duży wpływ na to co się z nami dzieje. Skoro pijesz duże ilości kawy, to pewnie prowadzisz dosyć nerwowy tryb życia. Wskazane jest więcej relaksu, a przede wszystkim odrzucenie tych pesymistycznych myśli. A z kawą też dobrze nie jest jak się za dużo jej pije. Nie mówiąc tylko o wypłukiwaniu magnezu, to w dużych ilościach działa wrzodotwórczo.
napisał/a: dominika2505 2010-10-16 14:42
Za bardzo panikujesz, podaj całą morfologię. Badałaś tarcZyce?
napisał/a: rkasiaczek 2010-10-20 13:17
Witam ponownie, tak sobie myślę że może rzeczywiście przesadzam z tą białaczką, tak czy owak odstawiłam kawę, zaczęłam pić magnez i z gardłem umówiłam się na 27 października do laryngologa, zobaczymy jaki będzie efekt.
Jeśli chodzi o tarczycę to nie badałam a czy są może jakieś badania, które pomogą mi w ocenie czy coś się z nią dzieje za nim pójdę do lekarza, czy lepiej udać się od razu do specjalisty?
Poniżej podaję cały wynik morfologi:

PLT Flags:
WBC: 7.7 MCV: 91
RBC: 4.17 MCH: 30.9
HGB: 12.9 MCHC: 33.9
HCT: 38.1 RDW: 12.8
PLT: 333 MPV: 7.0
PCT: .232 PDW: 16.0

WBC Flags: L1
DIFF:
%LYM: 26.9 #LYM: 2.0
%MON: 4.2 #MON: 0.3
%GRA: 68.9 #GRA: 5.4

OB. – 17

Poziom glukozy z surowicy krwi na czczo: 76 mg/dl
Cholesterol całk.: 184 mg/dl
HDL: 55 mg/dl
LDL: 107 mg/dl
Trójglicerydy: 110 mg/dl
Bilirubina w surowicy: 0,46 mg/dl
AspAT: 14 j.m
ALAT: 12 j.m
Mocznik w sur.: 21 mg/dl
Kreatynina w sur.: 0,91
napisał/a: dominika2505 2010-10-20 16:16
Wyniki bardzo dobre. Tarczyca może dawać dziwne objawy, warto ją zbadać gdyż choroby tego narządu są dość częste. Lekarz I kontaktu najpierw może da skierowanie na TSH jak przedstawisz całą sytuacje, objawy, bo anemii nie masz a to przychodzi na myśl jak ktoś jest senny, apatyczny. Poczytaj sobie o objawach nadczynności i niedoczynności tarczycy np na wikipedii. Może poprostu reagujesz tak na pogodę, idzie zima...Pozdr
napisał/a: rkasiaczek 2010-10-27 18:43
Witam wszystkich cieplutko :)

Posłuchałam się i poszłam zrobić badania, które wskazują czy wszystko jest w porządku z tarczycą.
U lekarza nie byłam ale wybieram się do endokrynologa bo w normie to one nie są, TSH podwyższone a fT3 zaniżone no i zastanawiam się co to może oznaczać? Poniżej podaje wynik i proszę o odpowiedź czy jest bardzo kiepski i czy mam się czym martwić?

TSH: 4,52 mJU/ml
fT3: 1,2 pg/ml
fT4: 0,96 ng/dl
napisał/a: dominika2505 2010-10-27 21:37
Wygląda na niedoczynność tarczycy, należy udać się do lek I kontaktu po skierowanie do endokrynologa lub prywatnie. Nie ma sie co martwić, ważne że masz wyniki. Pozdr
napisał/a: rkasiaczek 2010-10-28 16:29
Bardzo dziękuję za pomoc, gdybym nie skorzystała z tego forum to na pewno nie domyśliła bym się że, to może być coś z tarczycą. Wiem, że powinnam zgłosić się z tymi objawami do lekarza I kontaktu ale do nie dawna myślałam, że to zmęczenie, stres i nerwy przez pracę powodowały moje samopoczucie aż do momentu kiedy dolegliwości zaczęły się nasilać.
W sobotę jestem umówiona do endokrynologa więc jak będę po wizycie to niezwłocznie napiszę co doktor postanowi w mojej sprawie.
Mam jeszcze pytanko, czy przez tarczycę mogę mieć problemy z gardłem? Często mnie boli, jak przy przeziębieniu i mam wrażenie, że gdy przełykam ślinę to coś tam w nim przeszkadza tak jak by coś tam siedziało. Na ból (nie jest bardzo straszny) pomagają mi tabletki do ssania ale po jakimś czasie znowu wraca.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz.