Obfite i częste oddawanie moczu

napisał/a: Quash 2014-05-15 20:53
Witam wszystkich!
Mam na imię Łukasz i mam 19 lat i od stycznia zacząłem się odchudzać i zmieniłem dietę, nie jem w ogóle słodyczy(chyba że ulegnę pokusie),fast foodów, nie pije w ogóle alkoholu ,kawy,herbaty - wcześniej dużo imprezowałem, piłem bardzo duże ilości alkoholu, jadłem dużo fast-foodów i słodyczy. Schudłem z 92 kg na 75 kg przy wzroście 187. Od stycznia piłem zazwyczaj codziennie 1.5l muszynianki przy czym bardzo często chodziłem oddawać mocz i to bardzo obficie i zostało to mi do teraz, lecz teraz przez ostatni miesiąc nie pije prawie w ogóle wody(nie mam w ogóle prawie pragnienia), max. co wypije dziennie teraz to może z 0.5l ale to tylko jak biegam, bo tak to mi się w ogóle nie chce pić a jak się zmuszę i zacznę pić to wtedy latam do łazienki co 30 min z pełnym pęcherzem! I przejdźmy do setna sprawy, w nocy wstaje około 2-3 razy żeby się wypróżnić(bardzo mnie to denerwuje, bo później mam trudności z zaśnięciem) i to z pełnym pęcherzem, w szkole latam co przerwę, w domu co godzinę, a prawie w ogóle nie pije wody! wiem że owsiankę zalewam wodą(ok. 250 ml), do tego ryż lub kasza pęcznieje wodą, czy to od tego mogę tak obficie oddawać mocz?! Co może być nie tak? zła dieta?

Do tego biegam od końca grudnia około 3 razy na tydzień po 10km(ok. 50 min) i raz na kiedyś dłuższe wybiegania po około 90-120 min + po biegu pompki,podciągania,brzuszki.

Badania robiłem w lutym, parę lekarzy je przeglądało i wszystko ok (chodziłem po lekarzach bo jestem często zmęczony,nic mi się nie chce, miewam bóle głowy i brzucha,strzelają mi bardzo kości szczególnie w kolanach np: podczas przysiadu)
1. Ob i Morfologia z rozmazem:
http://i58.tinypic.com/2hgbe6b.jpg
2. Badania dodatkowe:
http://i61.tinypic.com/348hixg.jpg
http://i58.tinypic.com/29olafa.jpg

Moja codzienna dieta:
7-30: 100g płatków owsianych zalanych wrzątkiem wody + 3 jajka gotowane na twardo
10-00: 100g ryżu brązowego lub kaszy gryczanej + serek wiejski(200g) lub mleko zsiadłe(380g) + ogórek/pomidor
14-00: 100g ryżu brązowego lub kaszy gryczanej + 150g gotowanej piersi z kurczaka + ogórek lub to co mama zrobi na obiad
17-30: 100g ryżu brązowego lub kaszy gryczanej + 150g gotowanej piersi z kurczaka + ogórek
20-30: Tuńczyk w puszce zalany kieliszkiem (25ml) oliwy z oliwek lub 250g twarogu półtłustego


Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje za pomoc!
napisał/a: joannanr1 2014-05-15 22:31
Trochę moim zdaniem masz za niskie TSH , blisko nadczynności.Nie wiem czy może to mieć związek z Twoimi dolegliwościami.Zapytaj w dziale endokrynologia , Dijafa na pewno udzieli Ci odpowiedzi.
Właśnie przeczytałam ,że zadałeś już takie pytanie i dostałeś odpowiedź.Nie odpowiedziałeś jednak na pytanie Dijafy czy miałeś kiedyś kleszcza.
napisał/a: Quash 2014-05-16 07:30
Nigdy nie miałem kleszcza
napisał/a: joannanr1 2014-05-17 20:26
Twoje dolegliwości , o których pisałeś w poprzednich postach dalej się utrzymują? Niestety ale nikt nie może powiedzieć ,że kleszcza nigdy nie miał.Nimfy są tak małe ,że można ich nie zauważyć.