Obcierający gips.

napisał/a: ArgolEX 2013-01-10 23:31
Witam.Otóż 1 stycznia skręciłem kostkę i udałem się z tym do lekarza rodzinnego ,a on skierował mnie do chirurga.Chirurg założył gips na dwa tygodnie.I dzis mija właśnie tydzien od noszenia gipsu bo wcześniej mialem szynę.Ale jest pewien problem.Gips mnie strasznie obciera.Czuję ogramny ból z tego powodu.Skręcenie jak podejżawam już się wygoiło ,bo nic mnie nie boli jak stale czy ruszam kostką.Nie wytrzymam kolejnego tygodnia z tym gipsem bo mi chyba zedrze noge do kości.Czy jest szansa ,że ten sam lekarz co mi zalecil te 2 tygodnie po tygodniu mi go zdjał.Czy wogóle samemu sobie zdjąc ten gips.Przez ten ból nie moge spac. A wiem ze napweno kostke z obydwóch stron mam mocno obdartą,piete i troche palce.Co mi poradzicie?
napisał/a: kasiabluszcz 2013-01-11 12:16
Radzę skonsultować się z lekarzem, który zakładał gips. Pod żadnym pozorem nie zdejmuj gipsu samodzielnie - nie masz stuprocentowej pewności, że wszystko jest ok, więc lekarz nogę powinien obejrzeć. Powiedź po prostu, że strasznie Cię obciera i tyle - lekarz też człowiek - zrozumie Cię.
napisał/a: madark 2013-01-11 14:47
TwójNZOZ napisal(a):Pod żadnym pozorem nie zdejmuj gipsu samodzielnie - nie masz stuprocentowej pewności, że wszystko jest ok, więc lekarz nogę powinien obejrzeć.

A czy przed obejrzeniem tej nogi lekarz nie będzie zmuszony zdjąć gipsu? W takim razie dlaczego nie można zdjąć samodzielnie?
napisał/a: kasiabluszcz 2013-01-14 10:05
madark napisal(a):
TwójNZOZ napisal(a):Pod żadnym pozorem nie zdejmuj gipsu samodzielnie - nie masz stuprocentowej pewności, że wszystko jest ok, więc lekarz nogę powinien obejrzeć.

A czy przed obejrzeniem tej nogi lekarz nie będzie zmuszony zdjąć gipsu? W takim razie dlaczego nie można zdjąć samodzielnie?


Jeśli lekarz zdejmie gips, ale uzna, że jeszcze trzeba będzie nogę unieruchomić, to założy nowy. A jak niby ArgolEX samodzielnie ma rozpoznać czy jest ok? I co, w razie czego założy ten sam ponownie sklejając go?? Jestem zdania, że nie powinniśmy się sami diagnozować, jeśli medycyny nie skończyliśmy - i tyle.
napisał/a: ArgolEX 2013-01-15 18:52
Dzieki za radę.Niestety nie miałem czasu zeby isc do lekarza.Ale o dziwo gdy wkoncu zasąłem i sie obudzilem to juz nie czulem tak duzego bólu.Czas mam dopiero w srode ale to sie nie oplaca bo w czwartek zdejmuja mi gips.Poczekam jeszcze te dwa dni.
napisał/a: kasiabluszcz 2013-01-16 10:03
No widzisz, może to bardziej jakaś "nerwówka" była ;)