Obawy

napisał/a: easy66 2014-12-30 23:05
Witam. Mam 17lat i dokładnie od 22grudnia zacząłem mieć obawy, że mogę być gejem, ataki paniki, ciągle myślenie, strach. Zawsze interesowałem sie kobietami, spoglądałem na ich jędrne tyłeczki i piersi. Przez ostatni czas mniej się podniecam. Jak widzę zdjecia mezczyzn to dzwinie sie czuje, taki dyskmfort, dziwne uczucie penisa, atak paniki, strach.. To samow obecnosci kolegow, a nigdy takiego problemu nie mialem.. Nie wiem co mam robić, mam dziewczynie ja kocham, w przyszlosci chce miec dzieci i rodzinne. Czytalem duzo w internecie, ze w czasie dojrzewania, mozemy miec przez chwile orientacje sensuolidalna, ze przez jakis czas odczuwamy pociag do tej samej plci.. Czy jest mozliwe? Czy mi przejdzie? Nie wiem juz co mam robic, jestem strasznie nieszczesliwy.
napisał/a: Konstans 2015-01-01 20:11
Hej :)
jedno co możesz w tej chwili zrobić to nie panikować !!!
Strach Cie sparaliżuje i ograniczy samoświadomość ! A to źle.

Rób to co dotychczas. Żyj i ciesz się życiem, zdrowiem, dziewczyną. Nie analizuj zbytnio tego, jak reaguje Twoje ciało. Dobrze, ze cos zauważyłeś. Znaczy to tyle tylko ze się znasz :) A to duży plus.

Jest jak piszesz - w okresie dojrzewania zachodzą potężne zmiany w organizmie młodego człowieka. I takie przypadki, reakcje w których nagle interesujemy się własną płcią są znane.
Moim zdaniem czas zweryfikuje jak jest w Twoim przypadku.
Ale jeżeli piszesz ,ze jesteś przez to nieszczęsliwy, mniemam, że stan ten dobry dla Ciebie nie jest. Więc to być może chwilowa "dysfunkcja". Daj sobie czas. Obserwuj się. Ale nie rób niczego na siłę, ani też pochopnie.

Może wypływać też, co wskazują badania, ze zbytniej wrażliwości, impulsywności.
Ale jak wiadomo - badania badaniami - a człowiek człowiekiem ;)
Pozdrawiam i pisz jak dalej się czujesz :)
napisał/a: easy66 2015-01-01 21:10
Bardzo dziękuję za wsparcie.
Tak nie jest mi z tym ani trochę dobrze.. Ale jest trochę lepiej spędziłem ostatnio sporo czasu z dziewczyną, a dzisiaj "trochę bliżej" i na pewno jest w porządku z moim pociągiem do kobiet. Jednakże nie potrafię nie panikować czuję mega dyskomfort w obecności innych chłopaków, strach, szybsze bicie serca, dziwnie się strasznie czuję i boje się, że się to nie zmieni. Zwłąszcza, że niedługo powrót do szkoły, co by było bardzo niekomfortowe. Co do wrażliwości to jestem bardzo wrażliwym chłopakiem wystarczy parę słów, żeby zabolało. Mam nadzieję, że wszystko wróci do normy :/ jeszcze raz dziękuje za wsparcie!
napisał/a: Konstans 2015-01-02 10:30
No cóż, ma się tego "nosa" do ludzi ;))))
Wrażliwość to fantastyczna cecha a u mężczyzn wręcz wymarzona , więc Twoja dziewczyna ma szczęście ! :)

Spokojnie, jak pisałam powyzej, szkoła był a, jest i jeszcze trochę dla Ciebie pobędzie, więc nic na to nie poradzimy. Ale mozesz się do tego odpowiednio przygotować. Skoro wiesz, ze czujesz się "mało stabilnie" w obecności chłopaków, unikaj sytuacji, gdzie jesteś sam na sam z jednym z nich. W grupie może będzie lepiej nie myslec o dyskomforcie, tylko zająć głowę czyms innym.
I ważna jest również sfera psychiczna. Wiesz, zę do wszystkiego człowiek może się przyzwyczaić, nauczyć, zakodować sobie pewne mechanizmy postępowania etc.
Mów sobie - głośno nawet teraz - lubię dziewczyny, podobają mi się kobiety, czuję do nich pociąg fizyczny. Faceci sa ok. ale tylko jako kumple. Ja jestem facetem i jest OK :)))) !!! Ma dziewczynę a skoro tak to jestem hetero.I tak dalej.

Niech te słowa usłyszy całe Twoje ciało. Ale oczywiście musisz wierzyć w to, co mówisz. Być do tego przekonanym. Bo jeżeli się oszukujesz, nic z tego :(

Na tym jednak etapie wiem jak Ci ciężko i staram się pomóc tymczasowo. Na tyle na ile teraz mogę.
Co z tego wyjdzie - nikt nie wie ale przecież trzeba próbować! trzeba walczyć o siebie i swoje życie ! trzeba byc zadowolonym ze swego życia !
Nieprawdaż?:)
Jesteś mądrym chłopakiem i wierze, ze pojąłeś moją skomplikowaną lingwistyczna naturę pisania ;)

Serdecznie pozdrawiam i usmiech na twarzy - chcę zobaczyć !!! :)
napisał/a: easy66 2015-01-02 13:12
Tak rozumiem co piszesz, dziękuje za wsparcie. Mam nadzieje, ze to wszystko przez dojrzewanie i to minie. :/
napisał/a: easy66 2015-01-02 17:51
Ponad to mam dziwne uczucie "członka" praktycznie przez caly dzien tak jakby mi sie chcialo sikac, jakbym trzymal mocz, nwm nie potrafię tego opisać, tak samo jak widze zdj jakiegoś chłopaka, dziwnie sie czuje, nie jest to podniecenie, bo nie mam erekcji, ale dziwnie sie tam czuje, ehh strasznie sie boje, ze sie nie ulozy :x
napisał/a: Konstans 2015-01-02 18:36
Hej uszy do góry !!!
ułozy sie, ułoży.
Daj sobie czas.Wciąz dojrzewasz, rozwijasz sie. W Twoim ciele zachodzi teraz szereg biochemicznych reakcji. Wszystko się kształtuje,doprecyzowuje, dookresla.
Dobrze, ze masz świadomośc zmian w Tobie zachodzących ale na tym etapie nic nie możemy poradzić. Niczego nie przyspieszysz. Trzeba czekać.
Nie bój się, bo strach czasem jest motywacyjny ale czasem zabiera trzeźwe myslenie.

Trzymam kciuki, by wszystko ułożyło się po Twojej mysli :***
napisał/a: easy66 2015-01-03 18:04
Hej! Już jest trochę lepiej, już tak bardzo nie panikuję i nie myślę cały czas o tym. Niestety dalej mam obawy co powrotu do szkoły i dalej dziwnie się czuję widząc choćby zdjęcie jakiegoś chłopaka. Skorzystałem z rady i powtarzam sobie codziennie, że jestem hetero, kocham moja dziewczynę, pociągaja mnie dziewczny i wszystko się ułoży. Mam nadzieje, że powolutku wszystko się ustabilizuje :)
napisał/a: Konstans 2015-01-03 20:53
easy66 napisal(a):Hej! Już jest trochę lepiej, już tak bardzo nie panikuję i nie myślę cały czas o tym. Niestety dalej mam obawy co powrotu do szkoły i dalej dziwnie się czuję widząc choćby zdjęcie jakiegoś chłopaka. Skorzystałem z rady i powtarzam sobie codziennie, że jestem hetero, kocham moja dziewczynę, pociągaja mnie dziewczny i wszystko się ułoży. Mam nadzieje, że powolutku wszystko się ustabilizuje :)


Grunt to dobre nastawienie !!! :)
Pamiętaj ! :*
napisał/a: easy66 2015-01-04 21:25
Hejka! wydaję mi się, że jest lepiej we wszystkim tylko nie w uczuciu. Cały czas mam dziwne odczucie penisa, nie potrafię tego opisać, takie jakbym chciał się załatwić alenie chce. No nwm jak to opisać. Dalej dziwinie sie czuje widzac zdj jakiegos chlopaka i wgl. i strasznie jestem napalony no po prostu caly czas mam ochote, strasznie towszystko dziwne:x
Powstrzymywać się od masturbacji, czy lepiej sobie |ulzyc| w tym okresie?
napisał/a: Konstans 2015-01-05 12:19
Hola! hola !
za dużo wszystko analizujesz !!!!
Uwierz, jak będziesz intensywnie myslał, ze masz uszy jak słoń, po m-cu w to uwierzysz !!! Zakodujesz taki mechanizm w głowie a głowa wszystkim wszak steruje. Steruje naszą seksualnością.
To czy jesteś hetero, bi, czy homo - wyjdzie po jakims czasie. Daj sobie czas.
"Bi", wbrew pozorom jest masa ludzi ale mało kto przyznaje się do tego. Nie kazdy to sobie uświadamia. Nie każdy to akceptuje.
Mało o Tobie wiem. Ty dopiero sie poznajesz.
Niczego nie przyspieszysz. I na pewno nie wykonuj żadnych gwałtownych, nieprzemyślanych ruchów wobec męskiej płci.
Do kazdej postawy musisz dojrzeć.
A to niestety wymaga czasu.

Na dzien dzisiejszy - nie mysl tyle. Nie pozwalaj tak łatwo na podniecenie się wzg. swojej płci. Zastanów się czy czasem naprawde tego chcesz, skoro to robisz, skoro to analizujesz?

Ja wiem, ze ani ze mną, ani ze sobą do konca szczery nie jesteś. Ale to nie zarzut !!!
Ty wciąz eksperymentujesz i w głębi duszy podoba Ci się to, co czujesz, dlatego "pozwalasz" sobie na takie odczucia.

I na koniec - jesteś, jaki jesteś. To banał ale zostałes ukształtowany już na początku, więc naprawdę niczego nie zmienisz.Trzeba to po protu zaakceptować, bo inaczej unieszczęśliwisz sie do końca życia.
Jesteś fajnym chłopakiem :) Nie daj sie zmarnować !
Pozdrawiam i jak chcesz dalej rozmawiać, pisz :))))
napisał/a: easy66 2015-01-05 12:29
Ale mi wlasnie chodzi o to, ze ja tego nie chce, chce byv szczewliwy z moja dziewczyna, w przyszłości miec rodzinę, dzieci. A takie obawy jakie mam teraz tylko sprawiają ze jestem nieszczesliwy :/