O co chodzi?

napisał/a: .error. 2007-11-08 01:26
Witam. Kiedyś poszedłem do lekarza nie pamiętam bo mnie chyba bolało gardło. Ten mi powiedział że moje serce bije za szybko. Skierował mnie do szpitala. Tam zrobili mi EKG, zbadali krew oraz USG. Czekałem na wyniki i okazało się że rzeczywiście serce mi biło trochę za szybko jednak wyniki wykazały że serce mam zdrowe.
Pani doktor powiedziała że winą tego może być zatrucie pokarmowe? Kompletnie nie wiem co to takiego, bo w sumie jadłem to co zwykle. Przepisali mi jakieś dziwne tabletki i na tym się skończyło. Jednak czasem te moje serducho mocniej zabije to je czuje. W jednej chwili jakby mi pod gardło podchodziło. Z czym to może być związane? Dodam że jeśli łyknę magnez to robi mi się lepiej. Ot taka mała wskazówka.
Nie ukrywam że jestem dość nerwowy. Może to przez to? A może po prostu potrzebuje trochę ruchu? Co myślicie? Pójdę do lekarza bo miałem się zgłosić na kontrolę ale chcę też usłyszeć wasze zdanie. A może po prostu sobie za dużo wyobrażam? A może mam za mało jakiejś witaminy?
Z góry dzięki.

PS Właśnie mi się przypomniało kiedyś już po tym, jak byłem w Anglii namieszałem z jedzeniem, tzn, połączyłem lody mięso z wódką i piwem.
I jakąś godzinkę po tym zakręciło mi się w głowie i znowu te głupie uczucie tak jakby przy sercu. Nie wiem czy to ma coś wspólnego. Może to i głupie ale gdy poszedłem się załatwić to wszystko wróciło do normy. Do tej pory nie miałem takiego problemu.

PS 2 Nie wiem czy to tak się robi ale włączyłem stoper i liczyłem ile razy moje serce zrobi uderzeń i wyszło że około 67 - 69. Jak przeczytałem w necie robi średnią normę. Czy można tak sprawdzać ilość uderzeń?
napisał/a: angel3 2007-11-08 14:59
Bardzo dobrze, że napisałeś o magnezie. Niektóre osoby mają zaburzenia rytmu serca, tychykardię właśnie przez niedobór magnezu. To nie chodzi o jedzenie... Przyśpieszone bicie serca może również być spowodowane nerwami lub w zaawansowanych stopniu- nerwicą. Po za tym często badanie serca u lekarza nie jest wiarygodne. U niektórych ludzi podczas osłuchiwania zwiększa sie ciśnienie krwi i występuje tychykardia- przyśpieszone bicie serca. Takie zjawisko nazywane jest efektem białego fartucha. Jeśli Cię bardzo niepokoi Twój stan zdrowia to zrób prywatnie holeta- całodobowy zapis ekg, w którym wyjdą wszelkie zaburzenia rytmu lub przyśpieszone bądź zwolnione bicie serca. Jednak ja myślę, że takie badanie nie jest konieczne. Jeżeli w echo wyszło wszystko dobrze, tzn. że nie masz poważnych schorzeń. Jeśli chodzi o mierzenie tętna, to najlepiej zrobisz jeśli zakupisz pulsometr lub cisnieniomiesz z fukncją mierzącą tętno.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2007-11-08, 16:13 ]
Przepraszam za błędy, to z pośpiechu.
napisał/a: .error. 2007-11-08 17:31
Angel ciesze się że odpisałaś.
Więc mam się tym przejmować? Powiadasz że badanie nie jest konieczne?
Może więc dobrze mi zrobi trochę spokoju witaminek i ruchu?
Tak jak już wspomniałem miałem badania i wszystkie wyszły OK.
Na prześwietleniu dostałem taki tekst na wykazie:
"Serce i płuca bez zmian".
Może rzeczywiście brakuje mi tego magnezu?

Dodam że ostatnio zdarza mi się pić trochę więcej.
A z tego co wiem to alkohol zabiera magnez z organizmu.
Więc to chyba błędne koło. Bo biorę magnez a potem pije a co za tym idzie znowu go tracę.
To może też być tego powód?
Może powinienem brać więcej magnezu i potasu co myślisz o takim wyjściu?
napisał/a: angel3 2007-11-08 18:26
Magnez i potas mozez kupić bez recepty, ale nie należy brać go bez przerwy. Jeśli czujesz się dobrze to możesz go odłożyć. Oczywiście powinieneś ograniczyć picie alkoholu, przynajmniej trochę. Jak wiesz używki mogą powodować również przyśpieszone bicie serca. Wszystko jest wporządku, skoro badania wyszły dobrze to nie musisz się przejmować.
napisał/a: .error. 2007-11-09 00:28
Dziękuję Ci za odpowiedź.
Za jakiś czas dam Ci jaką relację.
3m się i Pozdrawiam.
napisał/a: angel3 2007-11-09 14:03
czekam