nudności po posiłku i sporadycznie

napisał/a: seph 2013-08-16 21:17
witam, od jakiegoś tygodnia powróciły mi nudności po posiłkach (ostatni raz pojawiło się to 1,5 roku temu, dostałem wtedy raczej niestrawności, która przeistoczyła się w objawy refluksu, od tamtej pory cały czas controloc 20mg bez dnia przerwy). W sumie, nie byłem długo na dietach, każda dieta, jedzenie jałowo, zero cukru, przypraw, soli i wszystkiego - zawsze zgaga, kompletnie NIC nie pomaga.
Wracając do tematu - od tygodnia przestałem jeść jałowo - zjadlem troche lodów, jakichś ciastek i takich pierdół, i nie wiem czy czasem właśnie nie zrobiła mi się znowu ta niestrawność, chociaż wcześniej też tak jadłem i nic... Tylko, od tygodnia przepisany mi został esomeprazol (Emanera) ze wzgl. na to że leczy się nim bardziej uporczywy refluks, a nie wiem czy to nie od niego mam te dolegliwości. Odstawiłem już na 2 dni ale w sumie nadal jest to samo.

Gastroskopie mam za miesiąc, powtórną.
I jedno pytanie - jaki narząd to ból jakieś 2 cm nad pępkiem po prawej stronie? Zawsze jak mam gniecący ból to w tym miejscu. Normalnie od 1,5 roku miewam codziennie rozlewne bóle jelit, nie są silne. Tak jakby lekkie wzdęcia.

USG wszystko ok/ krew ok, leukocyty w porządku.
napisał/a: seph 2013-08-16 23:08
Do tego doszły bóle, takie rozlane po całej klatce piersiowej i brzuchu, jakby kłujące podczas głodu, szczególnie po południu i wieczorem. Co dziwne, miałem je kiedyś, lecz zawsze po zjedzeniu wystarczy - suchej piętki chleba, one znikają. Nigdy nie znikają po np wodzie.
napisał/a: aaggaa3 2013-08-18 19:38
napisal(a):Do tego doszły bóle, takie rozlane po całej klatce piersiowej i brzuchu, jakby kłujące podczas głodu, szczególnie po południu i wieczorem. Co dziwne, miałem je kiedyś, lecz zawsze po zjedzeniu wystarczy - suchej piętki chleba, one znikają.


witaj, może to być żołądek, dwunastnica

spróbuj wykluczyć całkowicie nabiał na kilka dni

a dolegliwości (brzuszne) nasilają Ci się np. po słodkim?

masz może gdzieś opis tamtej gastroskopii?
napisał/a: seph 2013-08-20 10:22
aaggaa napisal(a):witaj, może to być żołądek, dwunastnica

spróbuj wykluczyć całkowicie nabiał na kilka dni

a dolegliwości (brzuszne) nasilają Ci się np. po słodkim?

masz może gdzieś opis tamtej gastroskopii?

Nie nasilają się po słodkim. Co mnie dziwi, na mój refluks nie działa żadna dieta, zawsze musze brać tabletki.
Póki co nudności ustąpiły, może to jakaś mała niestrawność była.
Poprzednia gastroskopia wykazała lekko zaczerwienioną dolną ścianę żołądka i 3mm płaską nadżerkę. Reszta ok
napisał/a: aaggaa3 2013-08-20 16:54
napisal(a):Poprzednia gastroskopia wykazała lekko zaczerwienioną dolną ścianę żołądka i 3mm płaską nadżerkę. Reszta ok


zmiany w żołądku mogą byc przyczyną Twoich dolegliwości, wszystko wyjaśni kontrolna gastroskopia

czasem zapalenie nie jest duże a dolegliwości ''konkretne'', nadżerka jeśli się nie zagoiła mimo, że jest mała również może dawać przykre objawy

ja np. miałam nadżerki na dwunastnicy, żadna nie miała więcej niz 2-3mm a dolegliwości miałam okropne :(

wiesz co jeśli chodzi o refluks, który nie ustępuje mimo długiego leczenia i diety to warto zapytać lekarza co sądzi o zabiegu, który mógłby refluks zniwelować

możesz spróbować pozażywać jeszcze krople Iberogast 3x20 kropli,
napisał/a: seph 2013-08-21 23:15
aaggaa napisal(a):zmiany w żołądku mogą byc przyczyną Twoich dolegliwości, wszystko wyjaśni kontrolna gastroskopia

czasem zapalenie nie jest duże a dolegliwości ''konkretne'', nadżerka jeśli się nie zagoiła mimo, że jest mała również może dawać przykre objawy

ja np. miałam nadżerki na dwunastnicy, żadna nie miała więcej niz 2-3mm a dolegliwości miałam okropne :(

wiesz co jeśli chodzi o refluks, który nie ustępuje mimo długiego leczenia i diety to warto zapytać lekarza co sądzi o zabiegu, który mógłby refluks zniwelować

możesz spróbować pozażywać jeszcze krople Iberogast 3x20 kropli,

Dziękuję za odpowiedź, choć jestem bardziej przychylny myśli że większość objawów wywołuje jakiś podświadomy stres.
Gastroskopia 24 września, może odświeżę temat za jakiś czas ;)