Nóż wbity w palec - sinieje

napisał/a: Piwniczne 2012-05-19 15:26
Witam,

dwa dni temu wbił mi sie mocno nóz w palec - nóz bardzo ostry, więc wszedł jak w masło.
Po uderzeniu przemyłem go wodą - nie wygladało to groźnie choć obficie krwawił, potem zakleiłem plastrem,
jednak z trzy razy w ciągu tego wieczoru z różnych przyczyn rana się jeszcze otwierała.

Na następny dzień rano poczułem, że ból doskwiera dość mocno - nóz chyba uszkodził kość (?) był wbity dość mocno.
Nie mogłem zginać palca, ból promieniował do 2-3 cm w strone dloni i czubka palca
- więc wsadziłem ołówek równolegle do palca, obwiązałem gazą i przeczekałem tak kolejne dwa dni.
Dzisiaj już ruszam palcem w miarę dobrze - boli jedynie przy maksymalnym zaginaniu w pięść,
co jednak dziwne - palec nieco zsiniał. Nie jakoś mega mocno - ale widać różnice na tle innych.
Nie w samym miejscu skaleczenia - ale właściwie od kostki, do ostatniego drugiego stawu - tego przed paznokciem.
nie jest też jakoś widocznie spuchnięty - jednak zmiana koloru budzi mój niepokój.
Nie byłem u lekarza bo uznałem to za zwyczajne skaleczenie, mam 20 lat.

Czy to normalne ? Czy mam się o o co martwić i powinienem udać się do lekarza ?
Glupio mi z byle skaleczeniem latać do niego by mnie opatrywał.
Powiedzcie mi co mi grozi i na jakie objawy być przeczulonym ;)
napisał/a: Piwniczne 2012-05-19 15:40
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/945fb2dd0b51c77e.html

jak widać, skaleczenie wydaje się goić ładnie i po myśli ;)
napisał/a: piotrosiama 2012-05-19 18:27
Jeśli rana po tym wypadku z nożem to te lekko zaczerwienione miejsce to faktycznie nieźle się goi.