nowotwór mózgu

napisał/a: mako9393 2011-08-24 11:23
Witam, mój tata ma wznowe guza mózgu . Dostaje teraz chemioterapię (lek temomedac).
Moje pytanie brzmi: Czy po chemioterapii mój tata bedzie żył tylko około 2 lat?
napisał/a: augustyn888 2011-08-25 11:02
mako9393 napisal(a):Witam, mój tata ma wznowe guza mózgu . Dostaje teraz chemioterapię (lek temomedac).
Moje pytanie brzmi: Czy po chemioterapii mój tata bedzie żył tylko około 2 lat?


To bardzo trudne pytanie,na które raczej nie można uzyskać konkretnej odpowiedzi.
Życzę aby Tata żył nie 2 lata,ale dwadzieścia a może i więcej.
Pozdrawiam serdecznie i życzę Tacie dużo zdrowia, a Tobie jak najwięcej nadziei.
napisał/a: Izabela841 2011-08-31 11:02
Witam! w listopadzie zeszłego roku miałam usuniętego glejaka(oligoastrocytoma 2st.). Guz był otorbiony i i udało się go usunąć w całości.
Obecnie jestem w 32 tygodniu ciąży . Dwa tyg temu dostałam napadu drgawkowego. W zeszłym tyg.ponownie(dwukrotnie jednej nocy). Dotychczas przyjmowałam trileptal 150mg x2 dziennie. Po napadach zwiększono mi dawkę 300mgx2 dziennie.
Lekarze mówią,że te napady mogą być skutkiem tworzenia się blizny pooperacyjnej na mózgu i wypełnienia się loży pooperacyjnej...ale ja zaczynam się strasznie bać i obsesyjnie myśleć o raku :(
Nie boli mnie głowa,nie mam objawów neurologicznych wskazujących na nawrót guza...Tylko te napady...
Czy spotkał się ktoś z podobną sytuacją?
napisał/a: Vieri 2011-08-31 13:30
Witam,

Takie objawy stanowią pośrednie wskazanie do wykonania MRI mózgowia. Ze względu na ciążę, badanie TK jest przeciwwskazane.

Pozdrawiam
napisał/a: Izabela841 2011-08-31 19:27
Niestety w moim przypadku w grę wchodzi tylko MRI z kontrastem :(
a kontrast też jest przeciwwskazany w ciąży :(