Nowe brązowe znamiona na brzuchu - co to?

napisał/a: se2017 2017-05-01 18:45
Witam. Dwa tygodnie temu na moim brzuchu pojawiły się jasne kropki, które teraz są kilka razy większe (ok 5mm średnicy). Urosły i dzisiaj parę razy zaswędziały. Nie umiem określić jaki to rodzaj zmiany jednak mnie niepokoi. Raczej płaskie, plackowate, lekko chropowate. Czy to może być początek czerniaka? Nie opalam się ani w solarium ani na słońcu. W rodzinie czerniaka nie było. Mam też wrażenie, że w okolicach tych kropek zaczynają się nowe. Skąd mogą się brać takie przebarwienia? Czy muszę pędzić do lekarza? Wysyłam zdjęcie poglądowe. Pozdrawiam i proszę o opinie!


https://zapodaj.net/52602f4cd882a.png.html link do zdjęcia
napisał/a: piotrosiama 2017-05-01 20:34
Czerniak to nie, natomiast powiedz czy te zmiany pojawiły się np po powrocie z jakiegoś wypadu ?
napisał/a: se2017 2017-05-01 20:41
Dziękuję za odpowiedź. Nie. Miesiąc wcześniej byłam w Wenecji, ale nie podejrzewam niczego, co mogłoby mi tam "zaszkodzić". Nie pojawiło się w związku z niczym nowym. Alergikiem nie jestem, nigdy żaden proszek, żadne ubrania, pościel itp nic mnie nie uczulało. Nie opalam się, a słońce nie ma dostępu zwłaszcza, że plamy są na brzuchu, a brzuch zawsze zakryty. Swego czasu wykryto u mnie niedoczynność tarczycy, ale teraz jest w porządku dodatkowo mam dość wysoki cukier we krwi. Palę papierosy, ale już długo (wiem, że trzeba rzucić, ale muszę być na to gotowa) więc wątpię, że miałoby to jakiś wpływ, bo nigdy nic takiego wcześniej mi się nie działo. Ostatnimi czasy mam dużo problemów gastrologicznych tj. bóle brzucha itp, ale badania trzustki i wątroby oraz gastroskopia wyszły w porządku. Sama nie wiem, co to może być, a trochę się boję iść do lekarza i usłyszeć coś złego.

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź w moim wątku.
napisał/a: piotrosiama 2017-05-02 11:53
Być może to jakiś rodzaj grzybka. Podpytam jeszcze - jakiś kontakt ze zwierzątkami ?
napisał/a: se2017 2017-05-02 15:48
Mam w domu psa. Śpi ze mną w łóżku ale nie ma grzyba ani niczego. Jest regularnie badana u weterynarza.
napisał/a: piotrosiama 2017-05-02 20:44
No cóż pozostaje obejrzenie tych zmian w realu. A tak na marginesie to z psiakami nigdy nie wiadomo tym bardziej, że razem śpicie.
napisał/a: se2017 2017-05-03 07:02
Właśnie przez pracę nie mam się kiedy udać do lekarza, może jutro jakimś cudem, albo pojutrze się uda. Zauważyłam, że pojawiają się kolejne plamki a jedna z tych już większych ściemniała. Dziękuję za odpowiedzi.
napisał/a: Andzrej 2017-05-03 10:32
Może to być uczulenie pokarmowe np na wyroby seropodobne lub nabiał.
napisał/a: se2017 2017-05-03 15:25
Całe życie jem takie produkty itp. itd. Biorę różne leki, jem co chcę, ale alergikiem nigdy nie byłam. Może jako maleńkie dziecko niby na kakao i cytrusy,ale całe życie jadłam i ani kropeczki nie było, niczego, żadnej wysypki itp.
napisał/a: piotrosiama 2017-05-03 21:07
Ja nie przypuszczam by była to alergia choć ta przypadłość potrafi się uaktywniać w różnym wieku i niezależnie od tego czy w młodym wieku było się wrażliwym na różne produkty. Jednak obstawiam jakiegoś grzybka względnie jakąś niezydentyfikowaną dolegliwość. Piszesz że bierzesz różne leki czyli masz i inne dolegliwości - jakie i na co te leki ?
Pozdrawiam i nie stresuj się.
napisał/a: se2017 2017-05-04 16:48
Biorę przeciwbólowe dość często i Ventolin gdyż mam uczucie pogorszenia oddychania jeśli można to tak nazwać.
napisał/a: piotrosiama 2017-05-04 17:37
se2017 napisal(a):Biorę przeciwbólowe dość często i Ventolin gdyż mam uczucie pogorszenia oddychania jeśli można to tak nazwać.


A co się dzieje, że często zażywasz środki przeciwbólowe ?
A z tym oddechem byłaś u pulmonologa ?