nowa proteza całkowita wypada

napisał/a: niunia781 2011-11-19 09:49
Witam,

Jestem zrozpaczona i proszę o radę bo z moim dentystą nie mogę się dogadać i nie wiem jakich argumentów używać. Otóż moje ząbki nie były w najlepszej kondycji więc zdecydowałam się na ekstrakcje zębów górnych i protezę natychmiastową. Miało być szybko, całe przygotowania protezy natychmiastowej trwało 3 tygodnie .. wycisk dwie przymiarki i w końcu ekstrakcja zębów i upragniona proteza. Nie miałam problemów z tym że mam obce ciało w buzi (nie miałam odruchów wy.....nych). Po dobie jak opuchlizna minęła okazało się że moja proteza zachodzi na dolne zęby tak że one opierają się na podniebieniu górnej protezy a je same widać zaledwie 2 milimetry ( bardzo wysunięte górne zęby są do przodu wyglądam i mówię jak królik) kwestia wymowy rozumiem wprawa to powtarza dentysta ale po trzech dniach niestety okazało się że tą protezą nie mogę ugryźć nawet środka ze świeżego chleba gdyż proteza poprostu wypada ... jak mówię to czuję jak się chwieje, przy połykaniu śliny muszę językiem dociskać tylną część protezy gdyż odkleja się. Udałam się do stomatologa który poinformował mnie że to tak ma być i ewentualnie mogę podklejać klejem. Zastanawiam się co będzie kiedy wszystko się wygoi to wtedy ona wogóle będzie mi spadac nawet przy oddychaniu. Rozumiem że proteza może się poluzować i trzeba ją podścielić ale już po trzech dniach ... proszę o jakieś wskazówki czy tak powinno być jak opisałam gdyż nie chcę wyjść przed stomatologiem na rozhisteryzowaną pacjentkę bo do tych nie należe.... nie jem już od 5 dni jestem tylko na serkach homogenizowanych ....POMOCY
napisał/a: augustyn888 2011-11-19 23:28
niunia78 napisal(a):Witam,

Jestem zrozpaczona i proszę o radę bo z moim dentystą nie mogę się dogadać i nie wiem jakich argumentów używać. Otóż moje ząbki nie były w najlepszej kondycji więc zdecydowałam się na ekstrakcje zębów górnych i protezę natychmiastową. Miało być szybko, całe przygotowania protezy natychmiastowej trwało 3 tygodnie .. wycisk dwie przymiarki i w końcu ekstrakcja zębów i upragniona proteza. Nie miałam problemów z tym że mam obce ciało w buzi (nie miałam odruchów wy.....nych). Po dobie jak opuchlizna minęła okazało się że moja proteza zachodzi na dolne zęby tak że one opierają się na podniebieniu górnej protezy a je same widać zaledwie 2 milimetry ( bardzo wysunięte górne zęby są do przodu wyglądam i mówię jak królik) kwestia wymowy rozumiem wprawa to powtarza dentysta ale po trzech dniach niestety okazało się że tą protezą nie mogę ugryźć nawet środka ze świeżego chleba gdyż proteza poprostu wypada ... jak mówię to czuję jak się chwieje, przy połykaniu śliny muszę językiem dociskać tylną część protezy gdyż odkleja się. Udałam się do stomatologa który poinformował mnie że to tak ma być i ewentualnie mogę podklejać klejem. Zastanawiam się co będzie kiedy wszystko się wygoi to wtedy ona wogóle będzie mi spadac nawet przy oddychaniu. Rozumiem że proteza może się poluzować i trzeba ją podścielić ale już po trzech dniach ... proszę o jakieś wskazówki czy tak powinno być jak opisałam gdyż nie chcę wyjść przed stomatologiem na rozhisteryzowaną pacjentkę bo do tych nie należe.... nie jem już od 5 dni jestem tylko na serkach homogenizowanych ....POMOCY



Tak nie powinno być i lekarz doskonale o tym wie.Po prostu nie chce się przyznać do braku umiejętności w sztuce lekarskiej.
Ma Pani prawo do reklamacji i zażalenia na wykonaną usługę.Dzisiaj wybranie dobrego stomatologa to prawdziwa sztuka,a takich nieudaczników w swojej sztuce jest bez liku.
Pozdrawiam.
napisał/a: madent5 2011-11-30 13:29
Proteza natychmiastowa jest wykonywana trochę " na oko", wieęc gdy wszystko dokładnie się wygoi radzę zrobić zupełnie nową. do tego czasu niestety trzeba się pomęczyć, latwiej to przetrwać przy pomocy kleju. wnoskuję z objawów,ze jest niepoprawnie ustalone zwarcie, niestety. Pozdrawiam. Marysia ( jestem stomatologiem)
napisał/a: augustyn888 2011-12-01 13:52
madent5 napisal(a):Proteza natychmiastowa jest wykonywana trochę " na oko", wieęc gdy wszystko dokładnie się wygoi radzę zrobić zupełnie nową. do tego czasu niestety trzeba się pomęczyć, latwiej to przetrwać przy pomocy kleju. wnoskuję z objawów,ze jest niepoprawnie ustalone zwarcie, niestety. Pozdrawiam. Marysia ( jestem stomatologiem)



Czy wg.Pani(jak tu się określa stomatolog)sztuką lekarsą jest wykonywanie protezy "na oko"?Poczułem sie trochę zirytowany tą odpowiedzią,i strach pomysleć gdybym kiedykolwiek trafił pod opiekę takiego fachowca,który by swoją sztukę lekarską wykonywał na tzw."oko".W takiej sytuacji stomatolog powinien za wszelką cenę odradzić taką usługę pacjentowi,która kosztuje niemałe pieniądze,i poradzić by poczekać te trzy tygodnie,kiedy to można zrobić dokładnie i z pożytkiem dla zdrowia i komfortu pacjenta.
Pozdrawiam