nowa plomba - opuchnięty policzek

napisał/a: antithesis 2012-12-18 12:49
Witam,
nagryzłam kość w zeszłą środę i ukruszyła mi się trochę górna prawa szóstka (która już była leczona rok temu, zwykła plomba). Plomba się nie ukruszyła tylko ząb. Nic nie bolało, ale chciałam zrobić z tym porządek przed świętami. Umówiłam się do stomatologa. Byłam wczoraj. Ząb został odbudowany plombą. Najpierw trochę rozwiercony, potem stomatolog wcisnął mi na ten ząb taki metalowy przyrząd mówiąc, że to pomoże "złapać" kształt zęba. Trochę to rozpierało, że tak to nazwę. Cała wizyta przebiegła bez bólu.
Natomiast w nocy... obudziłam się i czułam, że mam ciut opuchnięty prawy policzek. Nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale czuję, że jest nieco rozpulchniony, trochę odrętwiały w górnej części. Ząb nie boli, czasem zaćmi leciutko, ale podobno po założeniu nowej plomby tak może być...
Piszę o tym na forum, ponieważ nie jestem już w domu ( czyt. w mieście, gdzie byłam u stomatologa) i trochę się cykam...

Pomożecie? Czemu mogę mieć takie objawy?
napisał/a: antithesis 2012-12-18 16:15
Proszę o odpowiedź...
napisał/a: viki71 2012-12-19 09:20
Prawdopodobie jest to od obręczy,która została załozona na zeba ale z pewnością dociśnięta do dziąsła.Zakłada się ją,jak pisałaś,żeby uformować kształt plomby ale troche narusza tez dziąsło.Przejdzie Ci:)
napisał/a: antithesis 2012-12-20 21:49
dziękuję za odpowiedź.

Sytuacja na daną chwilę wygląda tak : policzek od czasu do czasu czuję odrętwiały na poziomie kości policzkowej. Za uchem powiększony mam węzeł chłonny. Wokół górnej 7 i 8 lekko zaczerwienione dziąsło. Dodam,że 7 jest na pewno do leczenia. Nie wiem jak z 8. Na miękkim podniebieniu zrobił mi się aft. Leczony ząb czasem lekko zaćmi (górna 6) i o dziwo zaćmi także ząb przeciwstawny (wyleczony 3 lata temu).
napisał/a: antithesis 2012-12-23 14:24
Nadal górna cześć szczęki zaboli od czasu do czasu. Ale także lekki ból pojawia się w zawiasach szczęki, kolokwialnie mówiąc. Oczywiście tylko po prawej stronie. Dziwne jest to,że tym bólom towarzyszy też chwilowy ból kości policzkowej i prawej strony głowy. Czy faktycznie tyle czasu może się tak dziać po tej obręczy? Bardzo proszę o odpowiedź.. Teraz święta i się trochę obawiam:(
napisał/a: viki71 2012-12-24 11:08
Bolace dziąsło powinno juz przejść,jeśli nic tam nie grzebiesz.Piszesz,że 7 jest do leczenia.Zęby mają to do siebie,ze ból od jednego potrafi promieniować na pół szczeki.Czas wyleczyć 7 a w zasadzie to dentysta powinen wysłac Cie na prześwietlenie tego zęba.Może pod korzeniem coś sie dzieje,że wywaliło wezeł chłonny.Powiekszony węzeł sugeruje stan zapalny.Najpierw jednak wylecz aftę.
Co do bólu w zawiasie,to nie miałeś zastrzyku znieczulajacego czasem w kanał w zawiasie?
napisał/a: antithesis 2013-01-04 21:41
Witam, dziękuję za odpowiedź. Przepraszam,że dopiero teraz odpisuję, nie miałam możliwości zrobić tego wcześniej.

Fakt, trochę tam grzebałam ale przeszło. Doleczyłam to Orofarem. Nie miałam wtedy podawanego znieczulenia. Po tygodniu niestety znów mam taki, nazwijmy to dyskomfort w tym samym miejscu, czyli od leczonej 6 w strone 8. Żaden ząb mnie nie boli ale odczuwam czasem takie jakby kłucie w kości policzkowej nad tymi zębami no i w "zawiasie" szczęki.Opuchlizny nie ma. Dziąsło raczej wygląda ok, może minimalnie zaczerwienione przy 7 i 8. W poniedziałek dzwonię do dentystki i umówię się na 14.01, niestety nie dam rady wcześniej. Tylko czy mnie nie złapie jakiś ostry ból?... Ja już nie wiem co może być przyczyną. Jakieś sugestie? Będę naprawdę wdzięczna. Ciągle siedzi mi to w głowie a uczucie tych dolegliwości jest strasznie denerwujące.
napisał/a: antithesis 2013-01-05 08:30
Dodam,że w nocy nie mogłam spać normalnie. Jakis strach mnie ogarnął przez to. Oczywiście w nocy również odczuwałam dolegliwości, takie jakby zarwały mnie prawe zatoki. Cały czas kość policzkowa jest jakby odrętwiała :( dziąsła wyglądają ok.
napisał/a: antithesis 2013-01-23 21:01
Witam.

Odczuwam czasem leciutki ból idący od prawego ucha, przez prawą część szczęki (kość policzkowa). Mam częste zapalenie dziąseł po prawej stronie. Górna 7 i 8 do leczenia, dolna 7 również. Przypomnę,że górna 6 była leczona miesiąc temu. Wokół plomby zbiera się czasem coś żółtawego. Czasem jakby zaćmi. Czy to możliwe,że te dolegliwości są od zbyt dużej plomby(mam wrażenie,że jest jej za duża między zębami)? Co to może być?
Jestem umówiona na 4 lutego do stomatologa.

Bardzo proszę o odpowiedź
napisał/a: viki71 2013-01-24 14:06
Coś żółtawego to może być ropa.Idż do apteki i poproś o cos na stany zapalne do płukania jamy ustnej.Syn uzywał płynu eludril do gojenia sie dziąsła ale nie wiem,czy byłoby to dobre w Twoim przypadku.Spróbowac można.Dentysta musi to obejć,bo mógł wdac sie stan zapalny i potrzebne będzie leczenie.Może bys też,ze dolegliwości sa od sąsiadujących zębów do leczenia.Nie widzę,więc zgaduję.
napisał/a: antithesis 2013-01-24 18:08
viki71 bardzo dziękuję za zainteresowanie, nie ukrywam,że bardzo mnie to trapi i każde słowo kogoś kto ma pojęcie na ten temat jest dla mnie cenne.

Przesyłam zdjęcia zębów:
http://imageshack.us/photo/my-images/202/photofancy1173156min.jpg/ - to wspomniana leczona 6. Widać takie żółtawe dwie plamki ale one nie mają raczej konsystencji ropy..sama nie wiem. Widać też z boku ciemniejszą plamkę.. nie wiem co to. Gdyby był to ubytek to chyba dentystka by to zrobiła(?)

a to 7
http://imageshack.us/photo/my-images/856/photofancy1173149min.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/26/photofancy1173138min.jpg/ - bliżej. Bardzo źle?

i 8
http://imageshack.us/photo/my-images/577/photofancy1173145min.jpg/

Dodam,że dziś tak mnie bardziej przy uchu "pobolewa" no i ta szczęka.. to takie wrażenie jakbym miała ją przepracowaną, ponadciąganą. A przy tej 6 to czasem jest takie wrażenie jakby ktoś mi ją naciskał.

Proszę o wypowiedzi. Będę wdzieczna niezmiernie!
napisał/a: viki71 2013-01-24 21:52
To zaciemnienie to bardziej wyglada na przebarwienie albo narastający kamien.Dziąsło nie jest zaczerwienione.Siódemka ma tylko ułamany kiełek a ósemki za bardzo nie widać ale tragedii nie ma.Pytanie,jak głeboko siega próchnica.Nie mam pojecia,co może Cie boleć.Musisz doczekać do wizyty u syomatologa i przy okazji leczenia zebów zapytac o powód pobolewania szóstki.Chociaz czasem jest tak,ze ból i ćmienie promieniuje od sąsiadujących zebów.Na moje oko spokojnie możesz czekac na wizyte u dentysty.Tylko uprzedzam,że nie jestem specjalistą.