Novothyral i ft3 poniżej normy

napisał/a: igus100 2016-07-04 09:56
Leczę się na niedoczynność tarczycy od dwóch lat. Endokrynolog zdiagnozował również Hashimoto, choć brak przeciwciał, jedynie obraz USG wskazuje zapalenie tarczycy. Moim problemem jest poziom ft3 utrzymujący się poniżej normy, niezależnie od dawki przyjmowanego hormonu. Od pół roku przyjmuję obok euthyroksu również novothyral. Dawki obu leków były zmieniane, obecnie biorę sam novothyral 75. Przez cały ten czas ft3 tylko raz skoczyło w normę ale na poziomie około 2.00% więc bardzo nisko. ft4 mam obecnie na poziomie 50%. Miałam tez problem z wysoką prolaktyną, brałam przez około 1.5 roku bromergon, w tej chwili już nie biorę. Może jeszcze istotne jest to, że ferrytyna na poziomie 15% po półrocznej kuracji tardyferronem (przed kuracją ferrytyna na poziomie 10%) więc bardzo słabo wzrosła. Moje objawy to: wypadające włosy, sucha skóra, zatrzymywanie wody w organizmie, brak energii, brak koncentracji, bardzo słaba przemiana materii (wypróżnienia co 3-4 dni), wzdęcia, kołatanie serca.
Proszę o wasze opinie. Mam wrażenie, że coś jest nie tak. Czuję się jakby mi ktoś wyłączył jeden silnik i bym jechała tylko na jednym. Mój endokrynolog to dobry lekarz - wyrozumiały, bez problemu przepisał mi novothyral, ale chyba nie bardzo wie co zrobić z tym moim niskim ft3 i mówi że wszystko jest w porządku.
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-07-05 12:44
Poczytaj o reverse t3 - niestety niemal wszystko po angielsku.