Notoryczne zmęczenie + poprawa Koncentracji

napisał/a: dawidw21 2013-04-11 11:26
Witam,
mam problem z niewysypianiem się. Mimo, że regularnie śpię około 7 - 8 godzin na dobę, budzę się niewyspany. W ciągu dnia również wielokrotnie odczuwam zmęczenie. Dodatkowo mam problemy z koncentracją, ciężko mi się skupić na tym czego się uczę i muszę kilkukrotnie czytać ten sam tekst żeby go zrozumieć. Podejrzewam że jedną z przyczyn może być brak witamin + zbyt często picie kawy (co najmniej 2 dziennie). Czytałem kilka wątków na forum o podobnych tematach i na pewno przydałyby mi się jakieś witaminy na początek. Czy na początek odpowiedni byłby zestaw:

witaminy: olimp vita-min multiple sport
poprawa pamięci i koncentracji:
Żeń - szeń
ALC
DMAE
Magnez

Czy będzie to odpowiedni zestaw? Czy może ALC z DMAE lepiej nie stosować jednocześnie bo mają podobne działanie? Jakie konkretnie produkty byście polecili?
napisał/a: Apotheker 2013-04-15 22:25
na początek spróbowałbym brać sam żeń-szeń, raz dziennie po dobrym śniadaniu. Powinno wystarczyć - może być z Olmpu, bo często są na te preparaty promocje.
napisał/a: silversurferek 2013-04-22 19:49
dawidw21 - czy w ogóle istnieje u Ciebie coś takiego jak sport? Biegasz? Ćwiczysz w jakiś sposób? To bardzo ważne jeśli chcesz się trochę odświeżyć to lepiej najpierw zaczerpnij świeżego powietrza.

Co do leków, żeń-szeń to ziółko, które z reguły na nikogo nie działa w pożądany sposób. Zacznij suplementację vita-min multiple z OLIMP'u, dodaj chelatową postać magnezu oraz od czasu do czasu zamiast kawy, łyknij tabletkę z kofeiną 200mg.