NOP i co dalej?

napisał/a: lili21jka 2014-01-17 13:47
Witam
Mam problem i bardzo proszę o pomoc, zależy mi bardzo również na radzie dr Peter.
Otóż mój syn był szczepiony ostatni raz w 8 tyg. życia. do tej pory otrzymał dwie dawki Euvax B, BCG oraz DTP i Act-Hib. Po ostatnim szczepieniu (Euvax, DTP i Act- Hib) po około 4 godzin obudził się ze strasznym płaczem, który trwał może trochę ponad dwie godziny. Miał w trakcie płaczu krótkie przerwy ( 15 min płaczu i chwila przerwy potem znowu), ale gdy tylko próbowałam go położyć znów zaczynał płakać. Po około dwóch godzinach zasnął i potem obudził się jakby nigdy nic. Więcej incydent się nie powtórzył, ale dziecko przez 2 dni było trochę marudne.Dodam, że płakalam razem z nim. Lekarze nie widzą problemu ( wg nich bolało go wkłucie, w co ja nie wierzę),i karzą szczepić, tylko pani neurolog zasugerowała zmianę na DTPa - krztusiec bezkomórkowy. Od ostatniego szczepienia minęło 3 miesiące, a ja drżę na samą myśl o kolejnym szczepieniu.
Proszę o pomoc i odpowiedź na pytania:
1. Czy skłaniać się ku szczepieniu standardowym tylko wymiana DTP na DTPa?
2. Czy nie za długa już jest przerwa między szczepieniami?
3. Czy podawać przed kolejnym Juvit C i jak ?
4. myślałam by wymienić DTP na DTPa i szczepić na jednej wizycie, dopiero po 4 tyg. kontynuować Act- Hib, po kolejnych 4 tyg. polio a potem znowu 3 dawka DTPa itd. czy wogóle zrezygnować z krztuśca?

Nie wiem sama co mam robić, bardzo mocno proszę o pomoc i poradę jak rozłożyć najlepiej te szczepienia
Z góry dziękuję
napisał/a: lili21jka 2014-01-19 09:31
Może ktoś jednak wypowie się w temacie, doradzi coś, bardzo proszę o pomoc :(