"Nogi jak z waty"

napisał/a: emilia014 2013-05-28 14:30
Wita. jestem 31 letnią kobietą.
Od jakiegoś czasu zauważyłam, że mam słabsze nogi, ciągłe uczucie ciężkich nóg oraz częste bóle kręgosłupa na wysokości miednicy. Gdy coś podnoszę (najczęściej moje dziecko), nagle tracę kontrolę nad nogami. Robią się tak słabe, że boję się, że zaraz upadnę. Gdy usiądę lub oprę się o ścianę, po chwili wszystko mija. Ostatnio zrobiłam rtg odcinka lędźwiowego: Kątowe ustawienie kości krzyżowej ze sklerotyzacją stawów międzykręgowych l4/l5 i l5/s1.
Chciałam zapytać co może być powodem moich dolegliwości?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
napisał/a: intelpentium 2013-05-28 20:09
Z twojego opisy wynika, że możesz mieć ucisk na struktury nerwowe w odcinku ledźwiowym. Jezeli faktycznie doszło do uszkodzen krazka miedzykregowego i powstaniu uwypuklen/przepuklin na poziomie l4-l5-s1 to bedzie potrzebna wizyta u neurologa. Neurolog bez badania obrazowego typu tomograf/rezonans takze bedzie miał rece zwiazane przed formą leczenia. Jezeli to faktycznie chodzi o sprawy dyskopatycznej na w/w odcinku kregosłupa. Ale tak na pierwszy rzut oka wyglada. Co jest pocieszajace to szybki powrót do siły nóg- znaczyło by to, że dysk wraca na swoje miejsce po niekorzystnej dla siebie pozycji. Możesz także spotkać się z dobrym fizjoterapeutą- najlepiej met Mckenziego. Takie poczatkowe dolegliwosci w łatwy sposob mozna usunac przez konkretne cwiczenia np przeprosty.
napisał/a: emilia014 2013-07-04 21:50
Dziękuję za szybką odpowiedź, trochę mnie uspokoiła. Jednakże wybrałam się dzisiaj do neurologa. Lekarz który mnie badał podejrzewa u mnie stwardnienie rozsiane. Wysłał mnie do szpitala na badania aby potwierdzić lub wykluczyć chorobę. Termin przyjęcia mam na 03,09,2013r. Przyznam się że niewiele wiem o tej chorobie. Czy mogę spokojnie sobie czekać do września na badania i diagnozę, czy powinnam szukać innego szpitala na szybsze przyjęcie? Czy ten termin dwóch miesięcy nie jest za odległy w przypadku gdyby się potwierdziło, że rzeczywiście mam MS?
napisał/a: aniastry 2015-06-12 15:01
Moja mama skarży się na wielką słabośc nóg, co się nasila po południu i wieczorem. Nie ma siły chodzić, boi sie, ze upadnie. Ogólnie ma słabośc mięśni. Prosze radę.