niższy poziom żelaza, zmęczenie, bóle stawów

napisał/a: Mika07 2014-05-22 18:53
Witam!

Mam 22 lata i ostatnio mam duże problemy ze zmęczeniem, nie mogę się skupić a czasem po prostu czuję jakby ktoś odciął mi zasilanie w organizmie, jest to dziwne bo raczej uchodzę za typ człowieka ADHD ;) Wypadają mi również włosy.
Dużo śpię i się nie wysypiam (zazwyczaj potrafiłam spać np. po 5h i zawsze byłam wyspana)- czuję się jakbym nie spała kilka dni... Mam problem z prowadzeniem auta, bo po prostu momentalnie chce mi się tak spać, że przymykam oczy na kilka sekund....
Generalnie mam problemy z bólami stawów w zasadzie od zawsze, ostatnio doskwierają mi żebra po lewej stronie- nie wiem czy to istotne... ale czasem się po prostu nie mogę ruszyć - reumatolodzy kolejno mnie wyśmiali....

Zrobiłam więc kontrolne badania, których wynik jest następujący:
Żelazo w surowicy: 42,22 (norma 60-145),
MXD% 11,1 (norma 3-10).

Reszta wyników jak chociażby na tarczycę- w normie.
Dodam tylko, ze w sierpniu ubiegłego roku wyniki miałam prawidłowe.

Lekarz rodzinny powiedział mi, że te normy nie mają znaczenia i że tak ma być...sugerując, że zapewne się odchudzam, bo wspomniałam o problemach z jedzeniem- w ciągu ostatnich kilku miesięcy kilkukrotnie zdarzało mi się, że przez kilka dni po prostu nie mogłam jeść- a należę do ludzi, którzy jedzą co chcą i kiedy chcą i zawsze wyglądają szczupło....

Dodam jeszcze, ze reumatolog w ubiegłym roku stwierdził, że mam powiększone węzły chłonne pod pachami, teraz mam znów powiększone ale podżuchwowe - w sumie często mam powiększony jeden węzeł. Może nie jest to jakoś drastycznie widoczne, ale zdecydowanie wyczuwalne.

Nie wiem czy to ważne, ale z reguły mam też niższa temperaturę ciała- ok. 35,3.
a ciśnienie chyba najbardziej spadło mi do 92/48, a tak oscyluje ok. 90-kilku/50-z hakiem.
Teraz z powodu tych bólów żeber(?) a może tego co jest pod nimi- promieniuje, więc nie jestem w stanie stwierdzić często się apapem faszerowałam... ale były na tyle nieznośne.

Może ktoś mi podpowiedzieć co z tym zrobić?
napisał/a: joannanr1 2014-05-22 19:56
Napisz jakie miałaś badania związane z tarczycą.
napisał/a: Mika07 2014-05-22 20:46
Miałam robione TSH w surowicy: 2,36.
W sumie mogę wysłać całą listę, ale jak mówiłam wszystko w normie.
napisał/a: joannanr1 2014-05-22 21:16
Nie masz badań w kierunku zapalenia tarczycy - anty-tpo i anty-tg.